REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Polonistka z Warmii zgarnęła od Biedronki 100 tys. zł za książkę o serniku. Niezły hajs czeka na kolejną osobę

Biedronka właśnie ogłosiła wyniki konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Tym razem najlepszą historią okazał się przepis na „Sernik z kamieniami” autorstwa Joanny Czarnej, która wygrała w konkursie główną nagrodę w wysokości 100 tys. zł. Wraz z zakończeniem I etapu na najlepszą historię, rozpoczął się II etap konkursu, tym razem dla ilustratorów. Tu również nagroda główna to 100 tys. zł.

29.05.2023
17:15
konkurs biedronki 100 tys. zł
REKLAMA

Zgłoszenie konkursowe autorki okazało się najlepsze spośród ponad 2100 prac nadesłanych na tegoroczną edycję konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”.

REKLAMA

Wygrana trafiła na Mazury

Kim jest zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu? Joanna Czarny mieszka na warmińskiej wsi. Od siedmiu lat uczy języka polskiego w szkole podstawowej i pisze książki, głównie dla najmłodszych.

Startowałam w konkursie Piórko wielokrotnie i szukając odpowiedniej formy stworzyłam wiele propozycji. Cieszę się, że moja historia przygód zaradnego Antka znalazła uznanie jurorów - mówi Joanna Czarny, zwyciężczyni I etapu konkursu Piórko w 2023 roku.

Autorka wspomina, że miała pomysł na coś niecodziennego, przewrotnego i dalekiego od kanonu bajek i historii magicznych, dlatego „Sernik z kamieniami” to opowieść przygodowa, ale taka, która zainteresuje zarówno chłopców, jak i dziewczęta.

A dyskonter dodaje, że o tym, jaką rolę w książce odegra tytułowy sernik z kamieniami, czytelnicy dowiedzą się już w połowie listopada, gdy książka trafi do sprzedaży we wszystkich sklepach sieci Biedronka.

II etap konkursu - wciąż można wygrać 100 tys. zł

Zanim książka trafi na sklepowe półki, musi zostać rozstrzygnięty II etap konkursu. Tym razem na najlepsze ilustracje. Konkurs już trwa i pełnoletni, debiutujący ilustratorzy mogą zarejestrować się na stronie piorko.biedronka.pl, by wziąć udział w wyścigu o nagrodę. Muszą także przesłać do 13 lipca propozycje graficzne. Zgłoszone prace zostaną ocenione przez przedstawicieli świata sztuki, którzy od lat związani są z ilustracjami dla dzieci. Na zwycięzcę lub zwyciężczynię drugiego etapu czeka również okrągłe 100 tys. zł. od Biedronki.

Zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu Piórko

Członek kapituły, zachęcając do przesyłania prac, przekonuje, że W Serniku z kamieniami” dzieje się naprawdę wiele, przygoda wciąga młodych i dorosłych czytelników tak, że chcą sprawdzić, co wydarzy się na kolejnej stronie. Opowieść jest skrojona pod ilustratorów i daje możliwość pokazania swojego talentu na wiele sposobów.

REKLAMA

Jestem przekonany, że wśród naszych sernikowych hitów sprzedażowych, w listopadzie znajdzie się również „Sernik z kamieniami” i nikt na kamienie nie będzie narzekać - mówi Arkadiusz Mierzwa, członek Kapituły Nagrody, przedstawiciel sieci Biedronka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA