REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Nowość od Empiku. Masz szufladzie niewydaną książkę? Selfpublishing to coś dla ciebie

Empik oddaje platformę, która umożliwia samodzielne wydanie książki i wprowadzenie jej do sprzedaży. Tym samym twórcy mają możliwość dotarcia do większej ilości odbiorców w Polsce, bo w skali miesiąca Empik.com odwiedza nawet 10 milionów klientów, a z aplikacji Empik Go korzysta niemal 350 tys. słuchaczy i czytelników miesięcznie.

15.05.2023
19:15
zakaz-handlu-w-niedziele-empik
REKLAMA
  • Empik Selfpublishing to platforma dystrybucyjna skierowana do niezależnych autorów, którzy marzą o dotarciu z twórczością do czytelników.
  • Umożliwi ona samodzielnie wydawanie powieści, komiksów, poradników czy prac naukowych i trafić na wirtualne półki Empik.com i aplikacji Empik Go.
  • Możliwość wydawania tytułów w trzech formatach: ebooka, audiobooka i książki papierowej.
  • Możliwość korzystania z porad ekspertów, materiałów edukacyjnych i usług dodatkowych takich jak redakcja, korekta, projekt okładki czy nagranie audiobooka.
REKLAMA

Empik Selfpublishing oferuje różnorodne warianty publikacji, pozostawiając twórcom pełną swobodę w kwestiach takich jak wygląd okładki, forma, treść czy data wydania. Wydawcą książki jest sam autor, stąd cały proces, od strony kreatywnej po wydawniczą, a także prawa autorskie zostają po stronie twórcy. Rolą Empiku w tym procesie jest natomiast zapewnienie dystrybucji i technologicznego wsparcia, a w przyszłości również możliwości promocji.

Pomoc ekspertów i uznanych autorów

Empik Selfpublishing to nie tylko platforma dystrybucyjna, ale także edukacyjna. Można na niej znaleźć materiały eksperckie czy usługi dodatkowe, które ułatwią twórcom pracę nad wydaniem książki, pozytywnie wpłyną na jej jakość i pozwolą uniknąć błędów wydawniczych.

Na stronie dostępny jest także m.in. darmowy ebook „Napisz, skreśl, napisz ponownie” autorstwa Macieja Marcisza. Pisarz wraz z autorami i autorkami bestsellerów, takimi jak Wojciech Chmielarz, Katarzyna Berenika Miszczuk czy Natalia Szostak poszukuje odpowiedzi na kluczowe pytania, najczęściej nurtujące młodych twórców.

Co więcej, ambasadorem nowej usługi został Maciej Makselon – nauczyciel akademicki i zawodowy redaktor, który na co dzień rozwiewa językowe wątpliwości internautów. Na stronie usługi, pojawi się jego autorska seria artykułów z poradami dla wszystkich, którzy piszą, niezależnie od stażu.

Kuba Piotrkowicz, Head of Digital Content w Grupie Empik zapowiada, że wraz z rozwojem platformy będą pojawiać się usługi dodatkowe. Jak zapewnia, docelowo Selfpublishing będzie oferował nie tylko dystrybucję treści, ale dostarczy także twórcom przydatne narzędzia pracy, dzięki którym autorzy w jednym miejscu będą mogli stworzyć książkę od A do Z.

Od konceptu i pisania, redakcji i korekty, przez publikowanie w wielu formatach, aż po promocję i analitykę sprzedaży, a dla ebooków i audiobooków nawet profil i zachowania czytelników – podsumowuje Piotrkowicz.

Platforma dostępna dla każdego

REKLAMA

Empik Selfpublishing jest miejscem zarówno dla autorek i autorów gotowych książek, jak i osób, które dopiero chcą zacząć przygodę z pisaniem. Nie ma również ograniczeń związanych z formą czy gatunkiem dystrybuowanych publikacji. Z platformy mogą korzystać autorzy pełnowymiarowych powieści, komiksów czy tomików poezji, jak również twórcy internetowi wydający przykładowo krótsze formy poradnikowe czy autorzy prac naukowych.

To także szeroki wybór formatów przeznaczonych do dystrybucji. W ramach Empik Selfpublishing autor może wydać swój tytuł w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej (w modelu druku na życzenie), a w przyszłości wybrane tytuły o wysokim potencjale będą miały także szansę trafić na półki stacjonarnych Empików.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA