REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Kolejarze już cieszą się z podwyżek i premii. Kasa wpłynie na konto lada dzień

Kolejna grupa zawodowa wywalczyła podwyżki. Tym razem z grubszych portfeli cieszyć będą się kolejarze. Do 10 października na konta pracowników PKP S.A. wpłyną wyższe wynagrodzenia, a od 1 października wzrosła premia kwartalna.

07.10.2021
18:24
Kolejarze już cieszą się z podwyżek i premii. Kasa wpłynie na konto lada dzień
REKLAMA

PKP S.A. to ogromna firma. Jest właścicielem m.in. większości dworców kolejowych w Polce. PKP S.A. jest również jednym z największych właścicieli nieruchomości w Polsce.

REKLAMA

W zasobach spółki znajduje się niemal 100 tys. ha gruntów oraz 52 tys. budynków i budowli. Jej majątek stanowią zarówno obiekty pełniące funkcje związane z transportem i obsługą podróżnych, jak i nieruchomości  komercyjne.  PKP S.A. zatrudnia ok. 2200 pracowników.

W PKP S.A. porozumienie dotyczące wzrostu płac podpisane zostało 15 września. Zawarły je związki zawodowe i zarząd firmy. Zakłada ono podwyższenie funduszu wynagrodzeń średnio o 250 zł na osobę w wynagrodzeniu zasadniczym. O wysokości podwyżek dla poszczególnych pracowników będą decydowali przełożeni

Jak informuje Barbara Miszczuk, przewodnicząca „Solidarności” w PKP S.A., podwyższona zostanie także kwartalna premia. Będzie ona wynosiła średnio ok. 630 zł brutto na pracownika, co oznacza 100 proc. wzrost w stosunku do obecnie obowiązującej.

REKLAMA

Podwyżki otrzymają także pracownicy PKP Cargo Connect Sp. z o.o. Spółka zatrudnia ok. 460 osób i zajmuje się spedycją samochodową i morską., Jak informuje Barbara Miszczuk, wynagrodzenia pracowników PKP Cargo Connect wzrosną średnio o 300 zł brutto na pracownika.

PKP S.A. to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa powstała w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe. Jedynym akcjonariuszem spółki jest Skarb Państwa, którego prawa z akcji wykonuje Minister Aktywów Państwowych. PKP S.A. pełni nadzór właścicielski nad spółkami Grupy PKP.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA