REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

PKP Intercity sypie promocjami jak z rękawa. Dzieciaki będą jeździć za darmo

Po długim weekendzie majowym PKP Intercity dorzuca kolejną promocję, tym razem z okazji Dnia Dziecka. Już w czwartek 1 czerwca dzieci i młodzież do 16. roku życia będą mogły podróżować pociągami za całkowitą darmoszkę. Sprawdzamy, co trzeba zrobić, by odebrać bezpłatny bilet

13.05.2023
16:51
PKP Intercity sypie promocjami jak z rękawa. Dzieciaki będą jeździć za darmo
REKLAMA

Promocyjna oferta dotyczy podroży po Polsce wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie 2, niezależnie od kategorii przejazdów.

REKLAMA

Przewoźnik dał możliwość skorzystania z promocji dzieciom i młodzieży do 16. roku życia. Darmowy bilet należy pobrać w kasie biletowej lub u konduktora. Bezpłatne podróże w drugiej klasie możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy przedstawić również podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia. Trzeba tylko uważać, bo bilety na pociągi kategorii EIP trzeba będzie pobrać jedynie w kasie.

Pamiętajcie także, że oprócz aktualnej akcji promocyjnej pozwalającej trochę zaoszczędzić, dzieci poniżej 4. roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc. Należy jednak pamiętać, że bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione, czyli na każdą podróż trzeba pobrać oddzielny bilet.

Rodziny też mogą skorzystać z promocji

Nie tylko dzieci mogą skorzystać z promocji na przejazdy, bo przewoźnik ma w swojej ofercie różne zniżki dla rodzin i większych grup. Pozwalają one na zakup tańszych biletów również dla opiekunów dzieci. Jedną z nich jest oferta Taniej z Bliskimi. Promocja skierowana jest do małych grup i rodzin, które podróżując pociągami kategorii TLK lub IC od 2 do 6 osób otrzymują 30 proc. zniżki od bazowych cen biletów. Warto pamiętać, że oferta łączy się z ulgami ustawowymi.

Rodziny, które planują przejazd pociągami ekspresowymi EIC lub EIP, kupując Bilet Rodzinny mogą otrzymać zniżkę 30 proc. Aby to zrobić, wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Z atrakcyjnych ulg skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37 proc. otrzymają również 30 proc. upustu na zakupione bilety. Wystarczy, że przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie. Dziecko, które korzysta z promocji z okazji Dnia Dziecka może być również uczestnikiem grupy Biletu Rodzinnego, Dużej Rodziny lub Taniej z Bliskimi.

Komfort ważnym aspektem w podróżach z dziećmi

REKLAMA

Do rodzinnych podróży PKP IC zachęca wskazując na zmodernizowane wagony COMBO, które poprawiają komfort podróży z najmłodszymi. Pojazdy posiadają dwa wydzielone i oznaczone przedziały dla opiekunów z dzieckiem. Są one przyjazne dla najmłodszych, ponieważ ściany i wykładzinę podłogową zdobi grafika ze zwierzętami. Siedziska foteli łączą się ze sobą, dzięki czemu powstaje jedna płaszczyzna, która może być użyteczna np. podczas drzemki malucha. W przedziałach znajdują się gniazdka elektryczne i gniazdka USB, a toaleta wyposażona jest w przewijak dla dzieci.

Dodatkowym plusem jest to, że PKP Intercity nie pobiera opłat za zabranie ze sobą niezłożonego wózka dziecięcego. Ponadto we wszystkich pociągach posiadających wagony restauracyjne rodzic ma prawo poprosić obsługę WARS-u o bezpłatne skorzystanie z wrzątku, wyparzenie butelki czy podgrzanie dziecięcego posiłku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA