REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

1,5 miliona biletów w promocji. PKP Intercity ma gest

Po majowym weekendzie, który według danych zaliczył rekordową liczbę podróżujących, PKP Intercity postanowiło iść za ciosem i zaskoczyć ich dodatkową promocją. Właśnie teraz trafiło do puli dodatkowe 1,5 miliona biletów w super cenach. A co ważne, promocja kumuluje się ze zniżkami, więc rodziny, studenci i seniorzy pojadą prawie za darmoszkę.

08.05.2023
18:42
pkp-intercity-pociag-pasazer
REKLAMA

Podczas majówki składami PKP Intercity podróżowało blisko 2 mln osób. Przewoźnik najwyraźniej ma ochotę na więcej, bo obecnie zachęca do kolejnych wiosennych podróży.

REKLAMA

Majówkowych promocji ciąg dalszy

PKP Intercity przeznaczyła na kolejne wyjazdy 1,5 mln promocyjnych biletów w ramach oferty Promo! Trzeba tylko się pospieszyć, bo sprzedaż promocyjnych biletów jest ograniczona czasowo. Potrwa do 28 maja i będzie obowiązywać na przejazdy do tylko końca tego miesiąca.

Dzięki ofercie Promo na najpopularniejszych trasach, takich jak z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic czy Poznania, ceny biletów mogą zaczynać się już od 19 zł. Podróże ze stolicy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku są możliwe już za 14 zł. Oferta obowiązuje również na przejazdy pociągami Pendolino – bilety na połączenia pomiędzy największymi polskimi miastami zaczynają się już od 49 zł.

Zależy nam, by kolej stała się dla Polaków środkiem transportu pierwszego wyboru. W związku z tym wprowadzamy kolejne rozwiązania, które sprawią, że podróż z PKP Intercity będzie jeszcze bardziej przystępna i komfortowa – mówi Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

Oferta Promo łączy się z ulgami ustawowymi

Oferta Promo obowiązuje we wszystkich kategoriach pociągów przewoźnika. Początkowo zostały nią objęte pociągi ekspresowe, czyli przejazdy pociągami kategorii EIP oraz EIC. W maju 2022 roku oferta Promo została wprowadzona w kategoriach pociągów IC oraz TLK.

Oferta Promo sprawiła, że ogólnodostępne stały się bilety w cenach niższych niż wcześniej. Ceny w ramach promocji są bardzo często bezkonkurencyjne, dlatego kolej stała się dla wielu podróżnych preferowaną formą transportu. Promo to jednolita i prosta oferta, dzięki której łatwiej znaleźć połączenia w najlepszej cenie. 1,5 miliona tanich biletów jeszcze bardziej ułatwi podróże i mamy nadzieję, że promocja skłoni Polaków do odwiedzenia swoich najbliższych lub turystycznych wyjazdów– mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity

Promocyjne bilety można kupić nawet w dniu podróży, a ich liczba może się zmieniać w trakcie trwania ich sprzedaży. Pule biletów w poszczególnych poziomach cenowych są limitowane. Co istotne, oferta obejmuje przejazdy w pierwszej klasie – dzięki temu podróże w wyższym standardzie stały się bardziej przystępne. Warto pamiętać, że oferta Promo łączy się także z ulgami ustawowymi, dlatego studenci, seniorzy czy uczniowie podróżują jeszcze taniej.

Nowe rekordy i nowe możliwości nabywania biletów

REKLAMA

W 2022 roku z usług PKP Intercity skorzystało blisko 59 mln osób i trzeba przyznać, ze tendencja nadal jest wzrostowa. Tym samym pobity został rekord z 2019 roku, kiedy pociągami PKP Intercity podróżowało niemal 49 milionów podróżnych. Od stycznia do kwietnia br. podróżowało blisko 19 mln pasażerów – to najlepszy wynik w ponad 20-letniej historii przewoźnika.

Bilety na przejazdy PKP Intercity można kupić w aplikacji mobilnej oraz na popularnych platformach takich, jak mPay, e-podroznik.pl, KOLEO oraz SkyCash. Dodatkowo, użytkownicy aplikacji Jakdojade mogą korzystać z nowej funkcji, która upraszcza proces zakupu biletów PKP Intercity – przekierowania do systemu sprzedaży przewoźnika.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA