REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Nowy, szybki sposób na zakup biletów PKP Intercity. Stanie w kolejce do kasy to już przeszłość

W ostatnich latach Polacy coraz częściej stawiają na wygodę i wybierają podróże pociągami. Stanie w kolejkach do kasy biletowej odchodzi powoli do lamusa, bo PKP Intercity właśnie poszerzyło współpracę z aplikacją Jakdojade.

25.04.2023
17:39
Nowy, szybki sposób na zakup biletów PKP Intercity. Stanie w kolejce do kasy to już przeszłość
REKLAMA

Podróżujący, używający aplikacji Jakodajadę, otrzymali nową funkcję „Kup bilet”. Dzięki temu klienci po wyszukaniu przejazdu PKP Intercity, zostaną przekierowani od razu na stronę przewoźnika, gdzie mogą dokonać zakupu biletu interesujące go miejsce.

REKLAMA

Nowa opcja na zakup biletu

Użytkownicy aplikacji Jakdojade korzystający z systemów iOS i Android otrzymali właśnie nową funkcję „Kup bilet”, która po wyszukaniu bezpośredniego przejazdu pociągami PKP Intercity przekierowuje na stronę przewoźnika do systemu e-IC, w którym wyświetlany jest od razu pociąg, na który klient chce zakupić bilet. W przyszłości przycisk „Kup bilet” dostępny będzie również na stronie internetowej jakdojade.pl. Nowa funkcja na pewno ułatwia planowanie trasy dla pasażerów podróżujących między miastami.

Funkcja przekierowania do strony e-IC w aplikacji Jakdojade to jeden z wielu kroków, jakie planujemy podjąć z tym partnerem. Współpraca z zewnętrznymi portalami i aplikacjami to istotna część naszej strategii sprzedażowej. Zależy nam, aby nasi pasażerowie mieli możliwość łatwego wyszukiwania połączeń i zakupienia biletów w najbardziej dogodnym dla nich miejscu, dlatego nieustannie pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, które ułatwią Polakom podróże z PKP Intercity – mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

W przyszłości PKP Intercity planuje udostępnić opcję bezpośredniego zakupu biletów w aplikacji Jakdojade, kontynuując tym samym strategię rozszerzania sieci sprzedaży na zasadach ujednoliconych warunków handlowych.

Wprowadzenie planera było początkiem rozwoju trybu międzymiastowego. Rozszerzanie funkcjonalności związanych z podróżowaniem koleją jest dla nas kluczowe. Nawiązanie współpracy z PKP Intercity i uruchomienie przekierowania pomiędzy naszą aplikacją, a stroną przewoźnika, to pierwszy krok w kierunku sprzedaży biletów kolejowych – mówi Bartosz Burek, prezes Jakdojade.

Bilety PKP do kupienia nie tylko na dworcach

PKP Intercity nieustannie rozszerza możliwości zakupu biletów. W ostatnim czasie pasażerowie zyskali m.in. możliwość graficznej rezerwacji miejsc i nowe opcje płatności w aplikacji.

 class="wp-image-2114884"

Bilety PKP Intercity można również kupić na popularnych platformach mPay, e-podroznik.pl, KOLEO oraz SkyCash.

REKLAMA

Jak informuje przewoźnik, ta forma zakupu biletów cieszy się rosnącym zainteresowaniem podróżnych. Przez niecały rok po uruchomieniu pierwszego zewnętrznego kanału sprzedaży, zakupiono w nich 2,5 mln biletów PKP Intercity.

Natomiast PKP Intercity rozszerza również sieć sprzedaży o punkty stacjonarne. W najbliższym czasie przewoźnik planuje wprowadzić swoje usługi do kiosków, hoteli, sklepów spożywczych oraz na stacje benzynowe. Brak kasy biletowej PKP w najbliższej miejscowości nie będzie już stanowić problemu dla podróżujących.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA