REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Długi weekend z PKP Intercity? Przewoźnik ogłosił promocje na majówkę

Polacy co roku kombinują, jak wykorzystać kilka dni urlopu i dokąd wyjechać na długi weekend majowy. Wybory bywają różne. Niektórzy preferują morze, drudzy góry, a jeszcze inni wyskakują na kilka dni pozwiedzać europejskie stolice. Wiadomo też, że Polacy coraz częściej wybierają masowe środki komunikacji.

20.04.2023
17:57
pkp-intercity-pociag-pasazer
REKLAMA

PKP Intercity przedstawiło ofertę na majówkę. Wydaje się, że będzie bogata, bo według informacji, która do nas dotarła, pociągi mogą zawieźć podróżnych w najbardziej odległe zakątki kraju. Przekonajmy się, dokąd szybko i w dobrej cenie można pojechać pociągiem.

REKLAMA

Promocje na przejazdy w PKP Intercity

Pasażerowie podróżujący z PKP Intercity mogą liczyć na wiele promocji. Jedną z nich jest Taniej z Bliskimi – zniżka skierowana do małych grup i rodzin, które podróżując w 2 do 6 osób otrzymują wtedy 30 proc. zniżki od bazowych cen biletów. Co istotne, oferta ta łączy się z ulgami ustawowymi, dlatego podróżni oszczędzają podwójnie. Rodziny planujące przejazd pociągami ekspresowymi EIC lub EIP także mogą liczyć na 30 proc. zniżki od ceny bazowej dzięki Biletowi Rodzinnemu.

We wszystkich pociągach PKP Intercity osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają z indywidualnych uprawnień, dzięki czemu za bilety zapłacą mniej, niż wynosi ich cena bazowa. Na 51 proc. ulgę mogą liczyć studenci do ukończenia 26. roku życia oraz doktoranci do ukończenia 35. roku życia. Natomiast uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych są objęci 37 proc. ulgą na przejazdy pociągami PKP Intercity.

Szybkie trasy na Mazury i nad Bałtyk

Od wypoczynku na Mazurach mieszkańców Mazowsza dzieli jedynie 2,5 godziny pociągiem. Wybierając sobotni poranny przejazd pociągiem IC Mazury, do Krainy Tysiąca Jezior dotrą już o godzinie 10. Szybko można dojechać również z Warszawy do Trójmiasta. Jeden z ponad dwudziestu pociągów dziennie kursujących na tej trasie dowiezie pasażerów na miejsce w mniej niż 3 godziny.

Świetny dojazd nad Bałtyk mają także mieszkańcy Wielkopolski. Poznaniacy, którzy wyruszą ze stacji Poznań Główny w piątek od razu po pracy, mogą zdążyć na nadmorski zachód słońca, bowiem pociąg odjeżdżający o 16:42, do Gdańska dojedzie już o 19:55.

Oferta dla wielbicieli górskich wycieczek

PKP Intercity przygotowało także ofertę dla miłośników górskich wycieczek. Do Kotliny Kłodzkiej pasażerów z Warszawy zabierze pociąg IC Śnieżka, natomiast z Krakowa i Katowic pociąg TLK Wetlina. Kraków i Jelenią Górę, skąd blisko w Karkonosze, łączy pociąg TLK Sudety. 

Bezpośrednio w Karkonosze, do Szklarskiej Poręby, dotrze z Warszawy pociąg IC Śnieżka. Pociąg TLK Bieszczady, kursujący na co dzień w relacji Kraków – Zagórz, z okazji długiego weekendu otrzyma wydłużoną trasę do Łupkowa położonego na styku Beskidu Niskiego z Bieszczadami. Dzięki niedawno zakończonej modernizacji linii do Wisły, pasażerowie udający się z Warszawy na majówkę w Beskid Śląski będą mogli skorzystać z możliwości dojazdu pociągami IC Kormoran i IC Daszyński.

Majówka poza granicami kraju

Majówka to również wspaniała okazja, by zwiedzić europejskie miasta. Na trasie Berlin – Wrocław dziennie kursują dwa bezpośrednie pociągi. Składami Nightjet oraz Wawel z Dolnego Śląska do niemieckiej stolicy można dojechać już w 4,5 godziny. PKP Intercity oferuje również wygodne połączenia z Pragą. Do stolicy Czech kursuje sześć pociągów, m.in. dwie pary IC Silesia, TLK Galicja oraz IC Cracovia i zabiorą one pasażerów z odpowiednio Warszawy, Krakowa oraz Przemyśla. To świetna propozycja dla mieszkańców Śląska, ponieważ każdy z wymienionych pociągów zatrzymuje się w Katowicach.

Codziennie na trasach Warszawa – Katowice – Wiedeń oraz Przemyśl – Kraków – Wiedeń kursują łącznie cztery pociągi – trzy ze stolicy i jeden z Przemyśla. Dla fanów ostrej kuchni i wyjątkowej architektury PKP Intercity przygotowało ofertę podróży do Budapesztu. Do Węgier bezpośrednim pociągiem IC Batory pasażerowie dojadą m.in. z Warszawy, Opoczna, Zawiercia, Katowic i Gliwic.

Możliwość nocnej podróży z Warszawy, Krakowa i Katowic do wielu interesujących lokalizacji za południowymi granicami Polski (Praga, Budapeszt, Wiedeń, Graz) zapewnia pociąg IC Chopin. Ponadto pociąg IC Hańcza, dzięki skomunikowaniu w Mockawie z pociągiem kolei litewskich, umożliwia wygodne połączenie przesiadkowe do Wilna.

Bilety do zakupu w wielu miejscach

REKLAMA

Bilety na majówkowe przejazdy krajowe można kupić w nowej aplikacji PKP Intercity. Dostępne są również w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl. Podróżni mogą zakupić bilety także w aplikacji mobilnej Koleo oraz na stronie koleo.pl, a także w aplikacji mPay i serwisie e-podróżnik.

Dla bardziej spontanicznych pasażerów przewoźnik utworzył specjalną wyszukiwarkę Łowcy Promo, w której codziennie wyświetlają się nowe, korzystne oferty na przejazdy w różne strony Polski. Znaleźć ją można zarówno na stronie internetowej PKP Intercity, jak i w aplikacji mobilnej przewoźnika. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zwiedzać kraj za niewielką cenę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA