REKLAMA
  1. bizblog
  2. Nieruchomości

Apartamenty Smolna prawie gotowe. Deweloper: „to jedyne takie osiedle w Sopocie”

Na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego Invest Komfort kończy budować apartamenty Smolna Sopot. Jak zapewnia deweloper, to jedyne takie osiedle na terenie kurortu. Za kilka tygodni mieszkania będą gotowe do zamieszkania. Osiedle łączy walory mieszkania w ustronnym otoczeniu zielonych terenów rekreacyjnych z pełną ofertą kulturalno-rozrywkową miasta i aglomeracji.

19.04.2023
13:06
Apartamenty Smolna prawie gotowe. Deweloper: „to jedyne takie osiedle w Sopocie”
REKLAMA

Największym atutem Sopotu jest jego położenie pomiędzy linią morza a rozległymi terenami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W jego bezpośrednim sąsiedztwie powstała nowa inwestycja Invest Komfort – apartamenty Smolna Sopot. Ustronna lokalizacja sprawia, że mieszkańcy mogą cieszyć się bliskością natury i oddaleniem od centrum kurortowego życia, bo leśne tereny rekreacyjne zaczynają się już na ulicy Smolnej. Z drugiej strony mają pełną infrastrukturę miejską oraz dostęp do wszelkich sopockich atrakcji, w tym do molo i plaży.

REKLAMA

Założeniem osiedla było to, aby mieszkańcy cieszyli się prywatnością i spokojem dla przeciwwagi tętniącego życiem centrum Sopotu. W rezultacie mieszkańcy mają otrzymać, według dewelopera osiedle utrzymane w oszczędnej formie.

 class="wp-image-2108599"

Naszym celem było harmonijne zespolenie osiedla z sąsiadującym parkiem krajobrazowym, tak aby stworzyć silne asocjacje pomiędzy miejscem do życia a otaczającą je naturą. Zaproponowana forma architektoniczna, charakter wykończenia oraz rozwiązania funkcjonalne dopełniają dialogu z otoczeniem – mówi Michał Ciomek, wiceprezes zarządu Invest Komfort. 

Połączenie designu skandynawskiego i dalekowschodniego

Dominują tu ekologiczne materiały, naturalna kolorystyka i klarowne rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne. Na budynkach zastosowano elewację oraz wykończenie ścian w częściach wspólnych z drewna palonego tradycyjną japońską metodą Shou Sugi Ban. Dla spotęgowania efektu synchronizacji z naturą wprowadzono zielone płaskie dachy oraz liczne naturalne materiały i detale wykończeniowe w klatkach schodowych zastosowano kamień, beton i szlachetne drewno. Zrezygnowano z elementów dekoracyjnych na rzecz gry monochromatycznych faktur. Duże przeszklenia klatek schodowych, umożliwiają naturalne doświetlenie, co znacząco wpłynie na oszczędność energii elektrycznej.

Na inwestycję składa się sześć budynków. Posiadają od czterech do pięciu kondygnacji nadziemnych. Ich wysokości wynoszą od 13 do 16 m. Oferują 97 lokali o powierzchni od 43 do 121 mkw. Do dyspozycji mieszkańcy mają parking podziemny oraz komórki lokatorskie. Mieszkania wyposażone są w balkony, tarasy (górne kondygnacje) i ogródki na parterach. Apartamenty łączą skandynawski minimalizm z dalekowschodnią filozofią współistnienia domu i przyrody.

 class="wp-image-2108509"

Wspólne przestrzenie rekreacyjne i wypoczynkowe

Wszystkie kompleksy wyposażone są w przestrzenie wspólne. W sercu osiedla znajduje się zielone patio, jako strefa wypoczynkowa. Specjalną część rekreacyjną otrzymały też dzieci. Teren między budynkami został wyłączony z ruchu samochodowego.

Anna Zygmunt, dyrektor ds. przygotowywania projektów, zapewnia, że Smolna to inwestycja przemyślana od początku do końca.

Ścisłe relacje z naturą wyeksponowaliśmy, wprowadzając wiele rozwiązań, które mają służyć komfortowi i uprzyjemnianiu życia mieszkańcom – wskazuje Anna Zygmunt.

Jak zauważa, sala klubowa sąsiaduje z kompleksem fitness, salą do jogi oraz z saunami, wszystkie wnętrza wspólne przenikają się z zielonym terenem zewnętrznym, stanowiącym tło dla traw i bylin. W centrum znalazły się również ozdobne odmiany drzew owocowych.

Bliskość terenów trekkingowych oraz rowerowych zainspirowała nas do stworzenia strefy warsztatowej oraz myjni rowerowej, gdzie zamontowano również specjalną wannę dla czworonogów – dodaje Anna Zygmunt..

 class="wp-image-2108506"

Działki w Sopocie na wagę złota

REKLAMA

Sopocki rynek nieruchomości charakteryzuje się niską intensywnością realizowanych inwestycji mieszkaniowych w stosunku do skali zainteresowania potencjalnych nabywców z całej Polski. Położenie geograficzne sprawia, że Sopot ma mało nowych terenów pod zabudowę mieszkaniową, a każda dostępna działka budowlana wzbudza ogromne zainteresowanie deweloperów.

Zgromadziliśmy potencjał atrakcyjnych gruntów, na których możemy budować bez ograniczeń, wynikających z niewielkiego rozmiaru działki czy konieczności rewitalizacji zastanej tkanki, co nie pozostaje bez wpływu na końcową ocenę produktu, zwłaszcza w Sopocie – wyjaśnia Michał Ciomek

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA