REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Nowość na parkingach Biedronki. Wielu klientów będzie zdumionych ich widokiem, promocją na 25 lipca pewnie też

Biedronka wchodzi powoli w niszę na Polskim rynku elektromobilności. Jak zapowiada dyskonter, dzięki współpracy z firmą Powerdot już niedługo każdy zakątek kraju będzie miał dostęp do szybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Jak widać, sieć sklepów nie rzuca słów na wiatr, bo właśnie dzisiaj zostały uruchomione pierwsze stacje w Warszawie. Do końca przyszłego roku sklep zapowiada otwarcie dodatkowych punktów w 600 lokalizacjach w całym kraju.

11.07.2023
18:20
Nowość na parkingach Biedronki. Wielu klientów będzie zdumionych ich widokiem
REKLAMA

Biedronka podała, że współpraca z firmą Powerdot, obejmująca uruchomienie do końca przyszłego roku 600 ładowarek do elektryków, jest największym tego typu programem w Europie (stworzonym przez sieć handlową i operatora stacji ładowania). Pierwsze dwie stacje zostały już oddane do użytku – przy Biedronkach zlokalizowanych przy ul. Sytej i Pałacowej w Warszawie.

REKLAMA

Biedronka umożliwi ładowanie elektryka podczas zakupów

Biedronka we współpracy z firmą Powerdot, która jest odpowiedzialna za montaż ładowarek, chce trzykrotnie zwiększyć obecną infrastrukturę szybkiego ładowania samochodów o mocy przekraczającej 100 kW w Polsce. Stacje ładowania umieszczone będą na parkingach sklepów zarówno w wielkich miastach, jak i małych miasteczkach, zapewniając szeroki dostęp do nowej usługi na terenie całego kraju.

Dyskonter informuje, że każda stacja dostępna przy wybranych sklepach sieci Biedronka będzie dysponować mocą 120 kW, co w praktyce będzie oznaczało możliwość szybkiego i komfortowego naładowania elektryka (dysponującego baterią o pojemności 50 kWh) w czasie ok. 20-30 minut. Po naładowaniu możliwe będzie przejechanie przykładowym autem elektrycznym około 200 km.

Sieć ładowarek przy Biedronkach będzie rozmieszczona w całym kraju w taki sposób, aby poruszanie się pojazdów elektrycznych po polskich drogach było możliwe, tylko korzystając z sieci ładowania aut przy Biedronkach w całym kraju - mówi Paweł Stolecki, członek zarządu i dyrektor operacyjny sieci Biedronka.

Paweł Stolecki twierdzi, że dzięki skali i obecności Biedronki w każdym zakątku kraju, „zaświecą kolejne jasne punkty na polskiej mapie elektromobilności – już nie tylko w wielkich miastach”.

Elektryczne ładowarki dostępne dla wszystkich

Stacje będą posiadać trzy złącza: CCS, ChaDemo oraz Type 2. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy naładują elektryka, ale i hybrydę typu plug-in.

Korzystanie z urządzeń zlokalizowanych przy sklepach sieci Biedronka nie będzie wymagało zakładania konta, używania aplikacji, ani opłacania jakiegokolwiek abonamentu. Możliwe będą różne formy płatności: kartą bankową poprzez wbudowany terminal do kart płatniczych, kodem QR bez rejestracji, a także kartą RFiD w ramach roamingu (dzięki czemu obsłużeni zostaną również abonenci innych dostawców usługi ładowania) - zauważa dyskonter.

Przy budowie stacji ładowania samochodów elektrycznych Biedronka współpracuje z firmą Powerdot, która jest inwestorem i właścicielem stacji, a także ich operatorem. Będzie również odpowiedzialna za ich funkcjonowanie od strony sprzedaży energii, obsługi płatności oraz oprogramowania, a do dyspozycji klientów będzie całodobowe centrum wsparcia.

REKLAMA

Celem projektu jest udostępnienie infrastruktury do ładowania dla każdego, tj. mieszkańców zarówno małych, jak i dużych miejscowości, a także wypełnienie rynkowej niszy, jaką jest niedobór ładowarek o dużej mocy, powyżej 100 kW. Projekt wpisuje się w ideę „destination charging”, tj. ładowania samochodu przy okazji wykonywania codziennych obowiązków - tłumaczy Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce.

Jeszcze w lipcu kierowcy aut elektrycznych i hybrydowych, którzy są klientami sieci Biedronka, mogą spodziewać się dodatkowej promocji z okazji obchodzonego 25 lipca, w tym roku już po raz szesnasty, Dnia Bezpiecznego Kierowcy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA