REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podatki

Nowe połączenia lotnicze. Brytyjski lowcost odważnie wchodzi do Polski

Samoloty brytyjskich tanich linii lotniczych w grudniu polecą do Gdańska i Krakowa. Termin nie jest przypadkowy. Właśnie wtedy w stolicach woj. pomorskiego i małopolskiego organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe. Będzie turystyczny hit?

07.03.2024
13:07
wodor-samoloty-loty-bez-emisji
REKLAMA

Chodzi o brytyjską linię lotniczą Jet2.com, której główna baza znajduje się w Leeds w Wielkiej Brytanii. Dziś przewoźnik lata tylko na jedno polskie lotnisko - w Krakowie. Teraz niskokosztowiec zapowiedział uruchomienie lotów do Gdańska.

REKLAMA

Loty z Birmingham i Manchesteru

Nowe połączenie nie wpisze się na stałe w rozkład lotów, bowiem loty do Birmingham i Manchesteru będą wykonywane dwa razy w tygodniu jedynie w przedświątecznym okresie od 29 listopada do 23 grudnia. Termin ten nie jest przypadkowy - w tym czasie w stolicy województwa pomorskiego trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Ceny biletów zaczynają się od 66 funtów (ok. 331 zł). Ale za te najdroższe zapłacimy już 162 funty (ok. 815 zł). Połączenie powstało głównie z myślą o brytyjskich turystach, ale można spodziewać się, że nie zabraknie też latających z Gdańska. W końcu Wyspy Brytyjskie to popularny kierunek wśród pasażerów portu lotniczego im. Lecha Wałęsy.

Pixabay.com

Podobne świąteczne połączenia Jet2.com uruchamia do Wiednia i Krakowa. Połączenia ze stolicy Małopolski do Belfastu i Liverpoolu będą realizowane tydzień krócej niż te do Gdańska: od 29 listopada do 16 grudnia.

Więcej o rynku lotniczym przeczytasz w artykułach:

Nie mamy się czego wstydzić?

REKLAMA

W ciągu ostatnich lat Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku przeszedł niemałą metamorfozę. Dawniej krytykowany za tandetę i wino rozlewane w plastikowych kubkach, w ostatnich latach powoli pięknieje. W 2022 r. jako jedyny w Polsce został nominowany do konkursu European Best Christmas Market 2022 i zajął drugie miejsce, wyprzedzając wiele bożonarodzeniowych jarmarków w Europie. Nie powinno więc dziwić to, że brytyjski lowcost dostrzegł na tym rynku potencjał. Najwięcej osób głosujących w tym konkursie (blisko 33 proc.) pochodziło z Wielkiej Brytanii.

W sezonie zima 24/25 Jet2.com i Jet2CityBreaks będą latać łącznie do ośmiu europejskich miast, w których odbywać się będą bożonarodzeniowe jarmarki, do Gdańska, Berlina, Budapesztu, Kolonii, Kopenhagi, Krakowa, Pragi i Wiednia z jedenastu lotnisk w Wielkiej Brytanii (Belfast, Birmingham, Bristol, East Midlands, Edynburg, Glasgow, Leeds Bradford, Liverpool John Lennon, Manchester, Newcastle i Londyn Stansted).

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA