REKLAMA
  1. bizblog
  2. Samorządy

Łódź rozsyła mieszkańcom SMS-y z ofertą dewelopera. Nerwowa reakcja magistratu

Mieszkańcy Łodzi, którzy zapisali się do miejskiej Karty Łodzianina dostali we wtorek SMS z ofertą promocyjna jednego z łódzkich deweloperów. Zdziwienie użytkowników wywołał fakt, że program, który z założenia polegać ma na oferowaniu mieszkańcom zniżek i prowadzenia promocji lokalnych instytucji kultury i punktów usługowych, został wykorzystany jako platforma promocji firmy deweloperskiej.

28.11.2023
14:33
Łódź rozsyła mieszkańcom SMS-y z ofertą dewelopera. Nerwowa reakcja magistratu
REKLAMA

O sprawie poinformował na Facebooku znany łódzki urbanista i społecznik Kosma Nykiel. „O, teraz Karta Łodzianina promuje firmę deweloperską ojca świeżo wybranej młodej posłanki z Łodzi, która nagle została pełnomocniczką Hanny Zdanowskiej ds. Zaangażowania Obywatelskiego” – napisał na profilu Kosmografie, załączając zrzut ekranu ze wspomnianym SMS-em.

REKLAMA

PROMOCJA na nowe mieszkania w Lodzi. Sprawdz na www.realdevelopment.pl lub zadzwon +48 539 866 460. Atrakcyjna cena. Deweloper: Real Development Group [...] – takiego SMS-a dostały we wtorek osoby zapisane w programie Karta Łodzianina.

Reklamy w Karcie Łodzianina, także w formie powiadomień SMS może wykupić każda firma, ale w tym przypadku pewne kontrowersje budzi fakt, że do niedawna pełnomocniczką prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej ds. zaangażowania obywatelskiego była obecna posłanka Aleksandra Wiśniewska, a za spółką Real Development, która reklamuje się w Karcie Łodzianina, stoi jej ojciec, znany biznesmen Radosław Wiśniewski.

Karta Łodzianina

Karta Łodzianina to prowadzony przez władze miasta „system promocji i zniżek, z których korzystać można na terenie całego miasta”. Program ten dostępny jest dla osób rozliczających PIT w tym mieście, bezrobotnych zarejestrowanych w Łódzkim Urzędzie Pracy, studentów łódzkich uczelni czy uczniów łódzkich szkół średnich. Zgodnie z danymi łódzkiego magistratu z programu korzysta 350 tysięcy osób.

Posiadacze Karty Łodzianina mają zniżki na różne lokalne wydarzenia kulturalne i społeczne, ale także na lokalne usługi – od serwisów rowerowych przez lokale gastronomiczne po kursy wokalne. Urząd Miasta podkreśla, że do partnerów Karty należy szereg różnych instytucji – „od muzeów, przez restauracje, sklepy, gabinety lekarskie, a każda z nich ma przygotowaną własną ofertę skierowaną dla posiadaczy Karty”.

Promocja firmy deweloperskiej

Więcej o rynku deweloperskim w Polsce przeczytacie w tych tekstach:

Jeszcze we wtorek na stronie Urzędu Miasta Łodzi Aleksandra Wiśniewska była prezentowana jako pełnomocniczka prezydent Zdanowskiej, ale krótko po wysłanych przez nas pytaniach do biura prasowego UMŁ strona ta przestała działać. Po próbie wejścia na tę stronę wyskakuje błąd 404. Nie oznacza to oczywiście, że treść tej strony jest niedostępna, ponieważ w wyszukiwarce jest zapisana jej kopia z 26 listopada:

Jednym z elementów funkcjonalności Karty Łodzianina jest płatna reklama, którą może wykupić każdy. Korzysta z tego wiele łódzkich podmiotów i firm. Pani Aleksandra Wiśniewska złożyła rezygnację z funkcji społecznej po wyborach parlamentarnych i nie jest pełnomocniczką pani prezydent – napisał w mailu do Bizblog.pl Marcin Masłowski dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Łodzi.

Na czym polegała działalność Aleksandry Wiśniewskiej w strukturach łódzkiego magistratu? Posłanka deklarowała, że reprezentuje Prezydenta Miasta Łodzi w kontaktach z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz zaangażowania obywatelskiego, w tym wolontariatu, działalności charytatywnej, edukacji globalnej i spraw humanitarnych.

REKLAMA

Działania pełnomocniczki w praktyce miały polegać na organizacji szkoleń, debat, konferencji, akcji edukacyjnych i informacyjnych, a także inicjowaniu działań rozwijających zaangażowanie obywatelskie wśród mieszkańców Łodzi. Wiśniewska deklarowała, że przygotowuje propozycje inicjatyw mających na celu promowanie zaangażowania obywatelskiego.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA