REKLAMA
  1. bizblog
  2. Motoryzacja

Auto na prąd w Lidlu. Dyskont znowu zaszalał z ofertą

Lidl wprowadza do swojej oferty kolejny samochód elektryczny. Niedawno sieć oferowała Nissan Leaf, jednak auto zostało błyskawicznie wyprzedane. Teraz dyskont proponuje klientom kolejny model, tym razem pod marką własną. Elaris Finn to pojazd opracowany w Niemczech, choć wyprodukowany w Chinach.

11.07.2022
16:14
Lidl kasy samoobsługowe testy
REKLAMA

Pierwszy samochód elektryczny Lidla nosi nazwę Elaris Finn i trafił do oferty sieci w Niemczech. Został stworzony wspólnie z chińską firmą Jiangsu Jintan Changdanghu. 

REKLAMA

Mały, ale wariat?

Jest to mały miejski samochód elektryczny, który swoim wyglądem przypomina Smarta i jest do niego zbliżony rozmiarami. Auto ma zaledwie 2,8 m długości i 1,5 m szerokości.

Elaris Finn jest przeznaczony dla dwóch osób, a w bagażniku o pojemności 229 litrów zmieści się kilka siatek z zakupami. Wyposażenie obejmuje reflektory LED, cyfrową tablicę przyrządów, klimatyzację, tempomat, 12,3 calowy ekran dotykowy i 14 calowe aluminiowe felgi.

Akumulator o pojemności 32 kWh na jednym ładowaniu umożliwia przejechanie 200 km. Maksymalna prędkość auta to 115 km/h, a silnik elektryczny zapewni moc 47,6 KM.

 class="wp-image-1859671"

Złącze CCS pozwalające na ładowanie z mocą do 30 kW, zapewni do 100 proc. naładowanej baterii w ciągu godziny, natomiast korzystając ze zwykłego domowego gniazdka zajmuje to pięć godzin.

Po ile kupimy elektryczne auto w Lidl?

W Niemczech, samochód elektryczny Lidl będzie leasingowany na rok za 222 euro miesięcznie. Opłata obejmuje prawo do użytkowania pojazdu przez okres trwania umowy, serwis oraz ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka.

Umowa obejmuje 12 miesięcy i 10 000 kilometrów, a w przypadku przekroczenia tego limitu obowiązuje dodatkowa opłata od 0,19 do 0,39 euro za kilometr.

REKLAMA

W Chinach ten sam model auta będzie sprzedawany za 23 900 euro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA