REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Łączą siły z Amerykanami i chcą dostarczać oprogramowanie numer jeden do zarządzania firmą

Primetric pomaga firmom w zarządzaniu obłożeniem pracowników i w planowaniu wyników finansowych. Korzysta z niego obecnie ponad 17 tys. użytkowników w piętnastu krajach. Sukces przyciągnął uwagę amerykańskiej platformy BigTime, która kupiła polską firmę.

14.08.2023
21:32
Łączą siły z Amerykanami i chcą dostarczać oprogramowanie numer jeden do zarządzania firmą
REKLAMA

REKLAMA

Od samego początku naszym celem była sprzedaż spółki. Chcieliśmy zbudować produkt, który zyska fajną trakcję, a następnie sprzedać firmę. W biznesplanie zakładaliśmy optymistycznie, że uda się to zrealizować w 3-4 lata. Mijają właśnie 4 lata, możemy więc powiedzieć, że się udało - mówi Arek Terpiłowski, Head of Growth i Co-founder w Primetric.

Firmę założył wraz ze Zbigniewem Wantułą i Jędrzejem Anisiewiczem. Zaledwie cztery lata wystarczyły im na zbudowanie firmy zatrudniającej 30 pracowników. W tym czasie MRR, czyli miesięczny powtarzalny przychód spółki rósł średnio o ponad 190 proc. każdego roku. 

Połączenie z BigTime pozwoli Polakom na podbój USA

Dotychczas Primetric koncentrował się głównie na rynku europejskim, gdzie celował w szybko rosnące firmy IT zatrudniające między 50 a 1000 pracowników.

To jeden z najszybciej rozwijających się sektorów i lokalizacji na świecie. Takie firmy nie mają czasu na dewelopment własnych rozwiązań, za to szybko nabierają masy, przez co w którymś momencie potrzeba na wdrożenie u nich takich rozwiązań jak Primetric staje się paląca - wyjaśnia Terpiłowski.

Primetric umożliwia m.in. zarządzanie czasem i umiejętnościami pracowników, minimalizowanie ryzyka projektowego i finansowego poprzez tworzenie lepszych predykcji finansowych w oparciu o przypisanie pracowników do projektów oraz szersze spojrzenie na operacje. Oferta startupu jest modułowa, dzięki czemu w miarę wzrostu klienci mogą dokupywać kolejne rozwiązania.

Współpraca z większym graczem pozwoli Polakom na odważniejsze stawianie czoła konkurencji, której na rynku oprogramowania dla firm profesjonalnych nie brakuje.

Część narzędzi wyspecjalizowała się w pomniejszych obszarach związanych na przykład z zarządzaniem projektami czy zasobami. Inne starają się mieć wszystko pod jednym dachem budując monolityczne rozwiązania, które są trudne do wdrożenia m.in. dlatego że często wymuszają wymianę pozostałych narzędzi - dodaje Terpiłowski.

Przedsiębiorca podkreśla również, że oba narzędzia - Primetric i BigTime są komplementarne, a połączenie firm pozwoli na integrację obu produktów. Oprogramowanie  BigTime już dziś wspiera m.in. fakturowanie, śledzenie czasu pracy i zarządzanie projektami.

To komplementarne produkty kierowane do tej samej grupy docelowej. Dzięki temu wspólnie będziemy w stanie docierać do większego rynku, dostarczając firmom wartość na każdym etapie ich rozwoju - podkreśla Terpiłowski.

REKLAMA

Polscy przedsiębiorcy zostają na pokładzie firmy, ale nie zdradzają kwoty transakcji 

Cała trójka ma pełnić kluczowe role w spółce. Jej celem będzie stworzenie numeru jeden wśród oprogramowania do automatyzacji usług profesjonalnych (PSA) dla małych i średnich firm usługowych z całego świata.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA