REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Zakupy /
  4. Środowisko

Dość wyrzucania kartonów na śmietnik. InPost wprowadza system pełnego recyklingu opakowań

Paczki ze sklepów online to nasza codzienność. Zakupów w sieci robimy z roku na rok coraz więcej i ta tendencja nie będzie się zmieniać. Niestety, przy tej okazji produkujemy mnóstwo śmieci - papieru i plastiku. Codziennie miliony kartonowych opakowań, po dokonanych zakupach internetowych trafiają na śmietnik. InPost wprowadza rozwiązanie, które ma to zmienić i nawet kilkukrotnie ograniczyć liczbę wyrzucanych kartonów.

15.06.2022
14:25
-paczkomaty-InPost-giełda
REKLAMA

InPost wraz z platformą Modivo, międzynarodowym sklepem online z modą, po okresie testów, wdrażają produkcyjną wersję zamkniętego obiegu opakowań EkoBox InPost.

REKLAMA

To koncept ekologicznych opakowań wielokrotnego użytku i jak twierdzi firma, pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań dla e-sklepów. Dzięki ponownemu wykorzystaniu EkoBox InPost, można nawet kilkukrotnie ograniczyć liczbę wyrzucanych kartonów.

InPost zapewnia, że udostępni możliwość dołączenia do programu EkoBox, każdemu podmiotowi z branży e-commerce, który chce zadbać o środowisko naturalne i ograniczyć ilość generowanych odpadów.

Każda przesyłka zamówiona z dostawą do Paczkomatu InPost w pudełku EkoBox i ponownie zwrócona do Paczkomatu InPost to szansa na zrobienie czegoś dobrego dla planety. Pudełka EkoBox powstały przy współpracy z duńską firmą ReZIP.

InPost wprowadza od czerwca EkoBox w sklepie internetowym Modivo

Przez kilka ostatnich miesięcy wspólnie z naszym partnerem testowaliśmy opakowania wielokrotnego użytku EkoBox. Teraz mogę potwierdzić, że testy wypadły więcej niż pozytywnie, a system EkoBox spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem naszych klientów

– podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Firma zdecydowała się wprowadzić zamknięty system obrotu opakowaniami wielokrotnego użytku na pełną skalę. InPost nie ukrywa, że rosnąca popularność zakupów on-line przyczynia się do wzrostu ilości używanych opakowań, a w konsekwencji odpadów.

Z roku na rok można zaobserwować, jak szybko rozwija się branża e-commerce i jaka będzie jej skala w przyszłości. Odpowiedzialnością branży powinno być podejmowanie działań w tym obszarze.

Dzięki używaniu EkoBox, możemy nawet dziesięciokrotnie ograniczyć ilość kartonu w obiegu, a tym samym znacznie zmniejszyć ilość odpadów - zapewnia firma. I dodaje, że EkoBox jest zrobiony z ekologicznego kartonu w pełni nadającego się do recyklingu. Posiada certyfikat FSC, który świadczy o wykorzystaniu certyfikowanych surowców w procesie produkcji opakowań.

Program ten opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk stosowanych w odniesieniu do gospodarki leśnej oraz na zasadach umożliwiających śledzenie handlu i produkcji produktów z drewna pochodzących z certyfikowanych lasów.

Ograniczenie, tworzonych przez naszą cywilizację gór śmieci, to wyzwanie z którym musimy poradzić sobie jak najszybciej  

– podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Cały proces zwrotu jest prosty i bezpłatny. Dodatkowo za każdy zwrócony do Paczkomatu EkoBox, klient otrzyma voucher z rabatem – nawet 10 proc. na kolejne zakupy w Modivo.

Nie tylko InPost stara się być eko

REKLAMA

Warto też wspomnieć o tym, że pomysł InPost, choć godny pochwały, nie jest nowy. FedEx od lat oferuje 0pakowania wielokrotnego użytku
dla odpowiedzialnej wysyłki.

Z kolei UPS oferuje koperty ekspresowe wielokrotnego użytku, które dają możliwość łatwego wykorzystanie jednej koperty dla dwóch przesyłek. W kopercie wielokrotnego użytku można na przykład wysłać dokumenty, które mają zostać zwrócone.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA