REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże
  3. Transport

Nie masz planów na wakacje? To miasto rozda pół miliona biletów lotniczych

W 2022 roku Hong Kong odwiedziło 605 tys. turystów. Widać odbicie po katastrofalnym 2021 roku, kiedy do miasta przyjechało zaledwie 91 tys. turystów. Wciąż jednak daleko do rekordowego 2019 roku, kiedy miasto zanotowało 56 mln odwiedzin.

11.02.2023
9:28
Nie masz planów na wakacje? To miasto rozda pół miliona biletów lotniczych
REKLAMA

Hong Kong zaczyna się powoli podnosić po miesiącach anty-chińskich protestówd, lockdownów i torpedującej turystykę polityce Covid-Zero. Niestety robi to o wiele wolniej, niż regionalne potęgi - Singapur, Japonia czy Tajwan. Świetnie obrazuje to kondycja największych linii lotniczych. Lokalne linii Cathay Pacific przewożą dziś trzy razy mniej pasażerów niż w 2019 roku. Singapore Airlines brakuje jedynie 20 proc. do osiągnięcia przedpandemicznych statystyk.

REKLAMA

Gospodarka Hong Kongu skurczyła się o 3,5 proc. w 2022 roku

Restrykcje są na szczęście powoli znoszone. Nie trzeba już przedstawiać negatywnego testu PCR przy wjeździe do kraju, a także przechodzić kwarantanny. Maseczki są obowiązkowe, ale tylko w miejscach publicznych. Na początku stycznia miasto otworzyło również granicę do Chin kontynentalnych.

To wszystko nie przyniosło jednak oddechu turystyce. Politycy wpadli więc na pomysł wykorzystania pieniędzy, którymi w 2020 roku wsparli sektor lotniczy. 255 mln dol. zostanie wykorzystane do kupienia biletów trzech linii lotniczych:

  • Cathay Pacific Airways,
  • HK Express,
  • Hong Kong Airlines International Holdings.

Hong Kong rozda 500 tysięcy biletów w ramach półrocznej kampanii

Akcja "Hello Hong Kong" wystartuje w marcu i ma pokazać turystom rozważającym przyjazd do Azji Wschodniej, że miasto jest gotowe na ich przyjęcie. Bilety zostaną rozdane w ramach loterii i różnych promocji, takich jak np. dwa bilety w cenie jednego.

REKLAMA

Skorzystają również mieszkańcy Hong Kongu - i to nie tylko dzięki pieniądzom wydawanym przez turystów. Władze rozdadzą im 80 tys. biletów, które pozwolą im na urlop w innym miejscu świata. Tyle samo biletów zostanie rozdysponowanych mieszkańcom Większej Zatoki, czyli regionu obejmującego takie miasta jak Guanzhou, Shenzen, Dongguan czy Macau. Jest to obszar zamieszkany przez 50 mln ludzi.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA