REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Ekipa ujawniła, ile zarobiła przed rozpadem. To poważne pieniądze jak na niepoważny zawód

Ekipa Holding ujawniła, ile zarobiła w 2022 r., czyli ostatnim roku, w którym stanowiła monolit. Grupa youtuberów rozpadła się na jesieni i nic nie wskazuje na to, by istniały szanse na reaktywację tego projektu. Swoje młodzi twórcy zdążyli jednak w tym czasie zarobić.

23.03.2023
11:42
Ekipa ujawniła, ile zarobiła przed rozpadem. To poważne pieniądze jak na niepoważny zawód
REKLAMA

Trudno dokładnie powiedzieć, w którym momencie doszło do pęknięcia w Ekipie, które skutkowało odejściem sześciu twórców. Oficjalne oświadczenie podpisane przez Pateca, Trombę, Murcix, Marcysię, Mini Majka i Krzycha ujrzało światło dzienne na początku października.

REKLAMA

Gdy mówimy o raporcie ukazującym wyniki finansowe całej grupy za 2022 r., można więc powiedzieć, że pokazuje on raczej to, jak Ekipa radziła sobie dopóki jej członkowie żyli we względnej zgodzie. Na ten okres przypada bowiem zdecydowanie więcej czasu.

Ekipa z bańką na koncie

Kwartalne wyniki nie zawsze były obiecujące. Na jesieni ub.r. Ekipa informowała, że okres lipiec-wrzesień zamyka z 1,5 mln stratą. Friz tłumaczył wtedy, że to efekt zmiany modelu biznesowego, który pociągnął za sobą wiele nowych inwestycji z zakresu nowych mediów, produkcji filmowych oraz gamingu.

Cały rok udało się jednak zamknąć na dużym plusie. Ekipa Holding zaraportowała właśnie, że w roku 2022 r. wykazała 1,3 mln zysku netto przy przychodach na poziomie 26,8 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej to 2,6 mln zł, a EBITDA - 5,7 mln zł. Szczególnie te dwa ostatnie wskaźniki pokazują, że spółka ma, bądź miała, duże możliwości generowania pieniędzy.

Na czym zarabiali Friz i spółka?

Przede wszystkim na reklamach i sprzedaży obrandowanych jej logo produktów w internecie. Ekipa dąży jednak do częściowego uniezależnienia się od swojej influencerskiej części. Łukasz Wojtyca, prezes i udziałowiec Ekipa Holding, podkreśla, że efekty inwestycji będzie widać już na przełomie tego i przyszłego roku.

REKLAMA

Obecna sytuacja w firmie pokazuje, że nie jesteśmy uzależnieni od poszczególnych influencerów i firma doskonale radzi sobie nawet w trudnych sytuacjach biznesowych. Wyniki finansowe są najlepszym tego potwierdzeniem - dodaje Wojtyca.

Kilka dni temu Ekipa Holding zmniejszyła swoją autowycenę z 240 mln zł do 21 mln zł. Spółka poinformowała, że dokonała tej redukcji wartości na potrzeby amortyzacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA