REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Bitcoin znów na fali. 71 proc. wzrostu w pół roku

Bitcoin przebija 50 tys. dol. - powyżej tej granicy był widziany ostatnio ponad dwa lata temu - 28 grudnia 2021 roku. Tylko w ciągu ostatnich 5 dni jego kurs wzrósł o 10,5 proc.

16.02.2024
22:11
Bitcoin znów na fali. 71 proc. wzrostu w pół roku
REKLAMA

Już od ponad roku bitcoin powoli pni się w górę. Jeszcze w grudniu 2022 szorował po dnie - na poziomie 17 tys. dol. Ostatnie dni to jednak znaczne przyspieszenie w wykonaniu największej kryptowaluty.

REKLAMA

Kurs za ostatnie pół roku potwierdza niebywałe wzrosty, z których korzystają inwestorzy.

 class="wp-image-2411506"
Kurs bitcoina przebija 50 tys. dol.

Tym razem są to również inwestorzy instytucjonalni. Miesiąc temu Amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła ETF na bitcoina po 10 latach odmów. Od początku lutego ich fundusze płyną na rynek coraz szerszym strumieniem. Każdego dnia przebijają wartość 500 mln dol.:

Skumulowana wartość bitcoinowych ETF-ów ma już dziś sięgać 38 mld dol. Największym graczem z ponad 60-procentowym udziałem ma być Grayscale. Następnie w kolejce są BlackRock i Fidelity.

Rośnie również kurs MicroStrategy. Amerykańska jest największym posiadaczem kryptowalut na WallStreet.

MicroStrategy ma już blisko 175 tys. bitcoinów

Średnia cena zakupu wynosi ok. 30 tys. dol. Łatwo więc obliczyć, że zgodnie z obecnym kursem firma jest znacznie "do przodu". Jej kurs od dłuższego czasu jest również skorelowany z bitcoinem. W ciągu ostatniego miesiąca wzrósł o 50 proc.!

 class="wp-image-2411749"
REKLAMA

Więcej wiadomości Bizblog.pl na temat kryptowalut

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA