REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

BeGlobal już działa. Nowa platforma oferuje innowacyjne inwestycje w ETF-y

Na polskim rynku finansowym wystartowała platforma BeGlobal oferująca – jak sama się reklamuje – dostęp do globalnych rynków, nowatorskie podejście do inwestowania i innowacyjny model opłat.

28.09.2023
12:57
BeGlobal już działa. Nowa platforma oferuje innowacyjne inwestycje w ETF-y
REKLAMA

Krzysztof Mazurek, prezes Rockbridge TFI, właściciela BeGlobal, opowiada, że nowa platforma została zaprojektowana w taki sposób, by umożliwić inwestowanie w łatwy i atrakcyjny sposób.

REKLAMA

Każdy będzie mógł w kilku prostych krokach określić swój cel, horyzont oraz profil inwestycyjny, a my na tej podstawie zaproponujemy odpowiedni plan, czyli strategię o określonym poziomie ryzyka, której alokacja zmienia się w czasie – wskazuje.

Wystarczy 100 zł

Co ważne – nasza usługa nie wymaga dużego kapitału i jest skierowana do wszystkich, bez względu na to, jakiej wielkości majątkiem dysponują na starcie. Umożliwimy inwestowanie na największych światowych rynkach akcji i obligacji oraz w pozostałe klasy aktywów już od 100 złotych – dodaje Krzysztof Mazurek.

BeGlobal w swoich funduszach rezygnuje z pobierania stałej opłaty za zarządzanie, która jest rynkowym standardem, opierając się wyłącznie na tzw. success fee (opłata za sukces). Proces inwestycyjny jest w pełni zautomatyzowany i wykorzystuje najnowszą technologię zapewniającą prostą i wygodną obsługę online.

Więcej na temat inwestycji

Inwestor odpowiada jedynie na kilka krótkich pytań, a my robimy resztę – opowiada Krzysztof Mazurek.

Algorytm zainwestuje w ETF-y

Za dobór odpowiednich funduszy w ramach planu inwestycji oraz zarządzanie odpowiada autorski algorytm, który monitoruje rynki i tak alokuje kapitał, aby w pełni wykorzystać ich potencjał w ramach określonej ekspozycji na ryzyko.

Inwestycje w poszczególne klasy aktywów odbywają się za pośrednictwem starannie wyselekcjonowanych funduszy giełdowych ETF, które pozwalają osiągnąć odpowiedni poziom dywersyfikacji przy wysokiej płynności i bardzo niskich kosztach – czytamy w komunikacie prasowym.

Klienci mają do dyspozycji pięć, a docelowo siedem, funduszy realizujących strategie o różnym poziomie ryzyka. Przewidziana jest także możliwość bezpośredniego zakupu funduszy z pominięciem opcji inwestowania w oparciu o cele.

Łatwy w obsłudze interfejs daje użytkownikowi dostęp do funkcji, dzięki którym może na bieżąco monitorować stan inwestycji i postępy w realizacji celów. W razie potrzeby może skorzystać z bezpośredniego kontaktu z konsultantem za pośrednictwem chata, rozmowy telefonicznej lub wideo. Platforma jest dostępna zarówno na komputerach, jak i na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Proinwestycje dla każdego? BeGlobal uważa, że to możliwe

REKLAMA

Krzysztof Mazurek przekonuje, że BeGlobal to platforma, która umożliwia skorzystanie z profesjonalnych usług właściwie każdemu użytkownikowi na komputerze bądź aplikacji mobilnej, niezależnie od pieniędzy, wiedzy i doświadczenia.

Stworzyliśmy rozwiązanie, które najtrudniejsze oraz najbardziej czasochłonne aspekty inwestowania zmienia w bezpieczną i wygodną usługę online. Dodatkowo z uwagi na brak stałej opłaty za zarządzanie jest ona niezwykle atrakcyjna kosztowo. To zaś, wraz z możliwością inwestowania nawet niewielkich kwot, czyni ją uniwersalną i kompletną – przekonuje prezes Rockbridge TFI, właściciela BeGlobal

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA