REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Automat paczkowy stanął za kołem biegunowym. Nie, nie obsługuje białych niedźwiedzi

Skandynawowie wpadli na pomysł, by postawić automat paczkowy, który wytrzymałby ekstremalne mrozy. Po wielu próbach w całej Skandynawii przyszedł czas na eksperyment, który okazał się sukcesem. Na Oceanie Arktycznym w prowincji Svalbard umieszczony został zewnętrzny automat paczkowy SwipBox Infinity, który wspomaga lokalną społeczność. To najbardziej wysuniętym na północ zewnętrznym automatem paczkowym na świecie.

19.07.2023
17:36
Automat paczkowy stanął za kołem biegunowym
REKLAMA

Dzięki postawieniu automatu paczkowego za kołem podbiegunowym sieć Posten Bring obejmuje swoim zasięgiem 2300 km od Mandal na południu aż po stolicę archipelagu Svalbard w Longyearbyen. Położony około 800 km na północ od Norwegii kontynentalnej i 1300 km od bieguna północnego Svalbard jest archipelagiem, który liczy 2600 mieszkańców. Pozostałe automaty SwipBox Infinity mają zostać umieszczone przy urzędach pocztowych Posten Bring.

REKLAMA

Automaty paczkowe za kręgiem polarnym

Zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy stworzyć automat paczkowy, który poradzi sobie z surowym i nieprzewidywalnym klimatem na Svalbardzie. Po skutecznym wdrożeniu 500 urządzeń w ponad 1800 lokalizacjach, w tym prawie 400 na północ od koła podbiegunowego - nie mieliśmy wątpliwości, że SwipBox Infinity okaże się właściwym wyborem – powiedział HavardFemtehjell, szef działu usług PUDO i sieci automatów w Posten Bring.

Jego zdaniem brak okablowania oraz zewnętrznego źródła zasilania pozycjonuje automaty z linii Infinity jako idealne rozwiązanie na obszarze objętym wieczną zmarzliną. Automaty Infinity umożliwiają odbieranie przesyłek 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Posten Bring planuje również instalację wewnętrznych urządzeń, aby obsłużyć część paczek w lokalnych oddziałach pocztowych.

PostenBring ułatwia codzienność lokalnej społeczności. Z perspektywy naszej oraz użytkowników, urządzenie Infinity jest synonimem komfortu. Czujemy dumę, że nasza instalacja może dotrzeć właściwie do każdego zakątka na całym świecie – dodał Jens Rom, CEO SwipBox.

REKLAMA

InPost rządzi w Polsce

Na naszym rodzimym rynku liderem pod względem ustawionych urządzeń jest InPost. Firma obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy. Specjalizuje się w usługach e-commerce. Paczkomatów ma prawie 30 tys. Firma nie zwalnia tempa, bo ustawia urządzenia w nowych zakątkach Europy. Najwięcej automatów znajdziemy w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA