REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Szejkowie sypną kasą na polski futbol. Nasz rynek piłkarski ma wskoczyć na nowy poziom

Fundusz inwestycyjny Mada Global ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosił w poniedziałek, że zamierza zainwestować w piłkę nożną w Polsce. Fundusz już od ponad roku miał uważnie przyglądać się polskim klubom piłkarskim, a pod uwagę brane było jego wejście zarówno do Ekstraklasy, jak i do pierwszej ligi. Mada Global nie zdradza dokładnie, jakie kwoty inwestycji wchodzą w grę. Fot. Aleksander Tabor/Flickr.com/CC BY-SA 2.0

22.05.2023
16:54
Szejkowie sypną kasą na polski futbol. Nasz rynek piłkarski ma wskoczyć na nowy poziom
REKLAMA

O tym, że Arabowie mają poważne zamiary wobec polskich klubów piłkarskich, ma świadczyć fakt, że fundusz Mada Global założyła w Warszawie spółkę Football Culture Poland. Jej prezesem został Paolo Urfer, a pełni on także funkcję project managera oraz głównego inwestora Mada Global.

REKLAMA

Szejkowie myślą o długoterminowej inwestycji w Polską piłkę

Fundusz podkreśla, że jak przystało na inwestycję zaufanej instytucji finansowej w ZEA, wejście do polskiej piłki nożnej „przeprowadzone zostanie z zachowaniem najwyższych standardów i profesjonalizmu, a także z myślą o stworzeniu długoterminowej wartości oraz zapewnieniu wsparcia lokalnej społeczności, oraz powodów do dumy kibicom”.

Wszystkie kluby, z którymi rozmawiamy, okazują nam wielkie zainteresowanie. Nie będzie to zatem decyzja prosta do podjęcia. Kluczowy będzie odpowiedni timing. Chcemy zamknąć transakcję w najbliższych tygodniach, aby móc rozpocząć przygotowywanie drużyny z myślą o następnym sezonie 2023/2024 – mówi Paolo Urfer, cytowany w komunikacie.

Czym jest Mada Global?

REKLAMA

Mada Global przedstawia się jako globalny fundusz inwestycyjny, który zarządza funduszami i aktywami, regulowanymi przez organy nadzoru finansowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Fundusz ma znajdować się na 34. miejscu listy Securities and Commodities Authorities w ZEA. Funduszem zarządza isntytcuja Mada Capital.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA