REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Nowość w Allegro. Gigant idzie za ciosem i oferuje nowy szybki i wygodny dostęp do gotówki

Tuż przed świętami Allegro postanowiło uruchomić nową ofertę dla biznesu. Merchant Finance oferuje dodatkowe finansowanie dla firm obecnych w serwisie na poczet przyszłej sprzedaży. Jak zapewnia Allegro, to prosta i szybka metoda na zdobycie dodatkowych środków finansowych.

15.12.2022
9:13
Nowość w Allegro. Gigant idzie za ciosem i oferuje nowy szybki i wygodny dostęp do gotówki
REKLAMA

Allegro i PragmaGO uruchomiły nową usługę dla biznesu pod nazwą Merchant Finance. To kolejna oferta dla firm oprócz znanych już płatności odroczonych Allegro Pay Business.

REKLAMA

Merchant Finance to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które z punktu widzenia użytkownika jest proste, łatwo dostępne i elastyczne. Pozwala na finansowanie bieżącej działalności z przyszłych dochodów – tłumaczy Danuta Czapeczko, Chief Growth Officer PragmaGO.

Jak zapowiada Allegro, Merchant Finance to nie tylko szybka metoda finansowania bieżących wydatków firmy środkami z przyszłej sprzedaży. Jest to również sposób na zarządzanie środkami zamrożonymi w towarze. Mówiąc jeszcze prościej, odnawialny limit, który zapewnia PragmaGO, daje sprzedającym na Allegro możliwość dysponowania pieniędzmi w taki sposób, jakby ich produkty wystawione w serwisie zostały już sprzedane.

Dane generowane przez sprzedaż na Allegro pozwalają nam na zaproponowanie firmom finansowania ich przedsięwzięć na warunkach znacznie lepszych niż oferowane przez tradycyjne instytucje finansowe. Jest to szczególnie ważne dla firm handlujących w internecie – przekonuje Ewa Kraińska, menedżerka Allegro ds. usług finansowych dla firm.

Kolejna kooperacja Allegro z PragmaGO

Po każdej spłacie limitu dla firm środki automatycznie się odnowią i będzie można je ponownie wypłacić. Sprzedającym, którzy regularnie dokonują spłat oraz aktywnie sprzedają na Allegro, otrzymają możliwość zwiększenia limitu.

Docelowo w przyszłości chcemy osiągnąć taką sytuację, w której firmy będą mogły prowadzić sprzedaż na naszej platformie bez konieczności angażowania własnego kapitału – zapowiada Ewa Kraińska.

Jak podkreśla, sprzedający w ramach udzielonego limitu pokrywa wyłącznie prowizję operacyjną, która uwzględniona jest w każdej racie. Nie musi więc martwić się zmianą stóp procentowych w czasie trwania umowy pożyczki.

Celem takich inicjatyw Allegro jest zwiększenie sprzedaży na platformie, nie zarabianie na prowizjach od wartości udzielonych pożyczek. Właśnie dlatego możemy oferować bardzo korzystne warunki finansowania – tłumaczy Kraińska.

Bezpieczeństwo finansowania, stałość i dostępność środków dla sprzedających zapewnia PragmaGo.

Jako fintech z własnym software housem, wdrożyliśmy rozwiązania techniczne, które pozwalają na wykonanie przelewu na konto sprzedawcy do trzech minut od momentu złożenia wniosku na Allegro – zapewnia Danuta Czapeczko, Chief Growth Officer PragmaGO,

Jak wyjaśnia, dzięki historycznym danym o transakcjach dostarczanym przez Allegro fintech może automatycznie przygotować spersonalizowaną ofertę.

Jak skorzystać z oferty Merchant Finance. Krok po kroku

Allegro zamieściło już przewodnik dla sprzedawców, którzy są zainteresowani ofertą Merchant Finance:

REKLAMA
  • wypełnij wniosek – Allegro poprosi wyłącznie o dane, które są potrzebne do weryfikacji i aktywacji limitu odnawialnego, proces zajmie mniej niż minutę
  • zapoznaj się z umową i wpisz kod SMS, żeby wypłacić środki – przelew zostanie zlecony na numer rachunku bankowego przypisanego do konta Allegro
  • po każdej spłacie dostępne środki do wypłaty automatycznie się odnowią i uzyskasz możliwość ponownej wypłaty.

Spłacaj regularnie, a Twój limit będzie wzrastał – zachęca Allegro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA