REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Allegro pochwaliło się wynikami akcji Smart! Week

W zakończonym 16 października Smart! Weeku padło kilka rekordów. Ale oprócz historycznych wyników sprzedaży wydarzeniem był też debiut w akcji serwisu eBilet. Smartowicze mogli kupić w specjalnych przedsprzedażach bilety na ponad 200 imprez kulturalnych.

25.10.2022
16:23
Allegro pochwaliło się wynikami akcji Smart! Week
REKLAMA

Smart! Week w tym roku zamknął się dwucyfrowym wzrostem sprzedaży w stosunku do z ubiegłego roku – pochwaliło się Allegro.

REKLAMA

W dwóch bezkonkurencyjnych kategoriach dom i ogród oraz supermarket platforma zrealizowała w sumie milion zamówień (po 500 tys. w każdej kategorii). Wśród produktów rządziła jednak elektronika. Pierwsza trójka najpopularniejszych sprzętów to: iPhone 12, Nintendo Switch i laptop HP Pavilion Aero.

Allegro Smart! w tydzień zyskało kilkaset tysięcy nowych członków

Smart! Week, jak nazwa wskazuje, ma promować abonament na szybkie i darmowe dostawy. No i wychodzi na to, że pomysł wypalił, bo podczas trwania akcji (10-16 października) program zyskał kilkaset tysięcy nowych klientów. Jak pochwaliło się Allegro, najszybsza Dostawa One Kurier zrealizowana podczas Smart! Week dotarła do kupującego w 4,5 godziny od złożenia zamówienia.

Cytowana w komunikacie Anna Juda, Group Campaign & Customer Engagement Director w Allegro, uważa, że galopująca inflacja powoduje, że zainteresowanie konsumentów festiwalami zakupowymi jest większe niż wcześniej.

Nasza decyzja, by wzmocnić oferty dostępne w kategorii supermarket okazała się trafiona - nie każdy bowiem jest skłonny sięgnąć po nowy sprzęt elektroniczny. Chętnie jednak szukamy oszczędności na produktach codziennego użytku, takich jak kawa czy proszek do prania – zauważa Anna Juda z Allegro.

eBilet zadebiutował na Smart! Week

eBilet pierwszy raz w tym roku uczestniczył w Smart! Week, oferując uczestnikom programu bilety na eventy po obniżonych cenach. Było to możliwe, dzięki integracji systemów i wprowadzeniu jednego loginu.

Absolutnym hitem okazała się „Aida” Teatru Roma, na którą sprzedano 717 biletów. Smartowicze mogli wybierać w sumie z ponad 200 wydarzeń.
Organizatorzy imprez, którzy dołączyli w tym roku do Smart! Week, otrzymali dodatkowe wsparcie promocyjne ekspozycję w strukturach strony Allegro, landing page na eBilet.pl czy newslettery promocyjne.

Serwis biletowy coraz mocniej włącza się w działania skierowane do posiadaczy Allegro Smart!, którzy wcześniej mogli skorzystać już z kilku dedykowanych przedsprzedaży gwarantujących wcześniejszy dostęp do biletów i najlepsze miejsca na koncerty. Pule biletów w przedsprzedaży na tegoroczne Męskie Granie i koncerty Dawida Podsiadły wyczerpały się już w kilka minut.

Edyta Sidwa, prezeska eBilet, widzi punkty styku biznesów na wielu płaszczyznach.

REKLAMA

Chcemy budować wzajemne synergie w zakresie merchu artystów, logistyki czy systemów finansowych przez uruchamianie usług, takich jak Allegro Smart! czy w przyszłości One Fulfillment by Allegro, Allegro Pay oraz aplikacji. Naszym celem jest dostarczenie najszerszej oferty przy najwyżej jakości – przekonuje Edyta Sidwa.

Dzięki przejęciu serwisu Allegro poszerzyło grono odbiorców oraz zwiększyło dotarcie do młodszej grupy docelowej. W drugim kwartale 2022 r. eBilet zwiększył dynamikę GMV grupy o 1,3 p.proc.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA