REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Automatyzacja na rynku wynajmu. iNajem.pl chce pozyskać 600 tys. zł na ekspansję

iNajem.pl to online'owy system obsługi i zarządzania nieruchomościami na wynajem. Automatyzujemy wszystko, co jest możliwe w tej branży – mówi twórca narzędzia, Marcin Rybiński.

20.03.2022
11:39
Polskie startupy. Wprowadzają automatyzację na rynku wynajmu mieszkań
REKLAMA

iNajem ułatwia rozliczanie i wynajmowanie pokoi, mieszkań i lokali komercyjnych.

REKLAMA

Wyobraź sobie, że możesz zawierać umowy najmu w sposób zdalny po wcześniejszej weryfikacji potencjalnych najemców. Podobnie możesz sporządzić umowę rezerwacyjną , aneksy do umów a nawet protokoły przekazania mieszkania czy lokalu użytkowego.

- dodaje Rybiński.

Jego platforma skierowana jest do zarządców nieruchomości, biur rachunkowych czy nawet pośredników nieruchomości. Na iNajem.pl mogą nie tylko zdalnie zawierać umowy, ale i monitorować płatności, a także cenniki dostawców mediów, importować wyciągi bankowe czy ustawiać obniżony czynsz.

Jak wygląda przykładowy proces podpisywania umowy? Zaczyna się od dobrowolnej weryfikacji. iNajem.pl współpracuje tu z zewnętrznym dostawcą, posiadającym licencję KNF. Po jej pomyślnym przejściu zawierana jest umowa najmu z aneksem i protokołem zdawczo - odbiorczym.

undefined

Strony mogą dokonać odręcznego podpisu na telefonie lub tablecie. System wygeneruje odpowiedni dokument PDF z podpisami, godziną i datą oraz lokacją. Taka umowa jest już wystarczająca do ewentualnych celów dowodowych – Rybiński wyjaśnia w rozmowie z Bizblogiem.

Wynajmujący może wystawiać faktury za czynsz i media na podstawie odczytów najemcy lub prognozowane wartości zużycia. Płatności można zaś dokonać bezpośrednio z systemu.

Na czym zarabia firma? Na miesięcznym abonamencie od wynajmujących i profesjonalnych zarządców. W przyszłości ma się również stać pośrednikiem w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych i OC najemcy.

Dodatkowymi przychodami będą integracje z innymi systemami księgowymi i ERP większych klientów – podkreśla Rybiński.

Spółka zamierza również integrować się z systemami Smart Home, m.in. w celu automatycznego odczytu z liczników. Innym celem jest ekspansja zagraniczna. Na pierwszy ogień, pod koniec roku, ma pójść Wielka Brytania. System ma być również budowany w sposób ułatwiający późniejszą implementację na rynkach krajów Unii Europejskiej.

iNajem.pl chce pozyskać 600 tys. zł na rozwój.

REKLAMA

Firma wystartowała z projektem crowdfundingowym 1 marca, co nieszczęśliwie zbiegło się w czasie z rozpoczęciem działań wojennych na Ukrainie. Jak dotychczas 9 inwestorów wyłożyło nieco ponad 53 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA