REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Miliarder sypnął kasą. 2,6 mld dolarów dla fundacji Billa Gatesa i jego żony

Fot. Jon Carrasco/Wikipedia.org/CC BY-SA 4.0

02.07.2019
9:34
Warren Buffett przekazał na organizacje dobroczynne 3,6 mld dolarów
REKLAMA

Warren Buffett przekaże warte około 3,6 mld dolarów akcje swojej firmy Berkshire Hathaway Inc. pięciu organizacjom charytatywnym, w tym Fundacji Billa i Melindy Gatesów. To największa doroczna darowizna, na jaką zdecydował się słynny miliarder. W ubiegłym roku Buffet przekazał na cele dobroczynne 3,4 mld dolarów.

REKLAMA

Zobacz także

Cztery piąte z darowizny (2,66 mld) trafi do fundacji Gatesa. Reszta do Fundacji Susan Thompson Buffett, nazwanej tak na cześć nieżyjącej pierwszej żony Buffetta, oraz organizacji charytatywnych prowadzonych przez jego dzieci Howarda, Susan i Petera: Fundację Howarda G. Buffetta, Fundację Sherwood i Fundację NoVo.

Gates i pozostałe organizacje sprzedają przekazane przez Buffetta akcje, aby sfinansować bieżącą działalność.

Od 2006 roku, gdy zobowiązał się do oddania części swojego majątku na cele dobroczynne, miliarder przekazał organizacjom charytatywnym już ponad 34,5 mld dolarów. Po ostatniej darowiźnie Buffett nadal będzie posiadał około 15,7 proc. udziałów w Berkshire, mimo że oddał już 45 proc. udziałów i około 31 proc. głosów.

Buffett stworzył Berkshire Hathaway Inc. w 1965 roku. Wyceniany na 522 mld dolarów holding jest właścicielem m.in. kolei BNSF, ubezpieczyciela GEICO, producenta lodów Dairy Queen, firmy odzieżowej Fruit the Loom, a także akcji Apple Inc, Wells Fargo & Co czy od niedawna Amazon.com.

REKLAMA

88-letni Buffett według „Forbesa” jest czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek wyceniany jest na 87,5 na dolarów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA