REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Kupili Thermomixa za 6 tys. i dokupują tanie podróby akcesoriów. Mogą wiele stracić

Wraz z niesłabnącym szałem na Thermomixa internet zalewają akcesoria do popularnego termorobota, które są produkowane przez inne firmy. Nie brakuje też tanich komponentów z Chin sprzedawanych na popularnych serwisach aukcyjnych. - Uważaj na tworzywa sztuczne i ryzyko utraty gwarancji - przestrzega Vorwerk, producent Thermomixa, który radzi używać tylko jego własnych produktów.

19.05.2024
9:14
Kupili Thermomixa za 6 tys. i dokupują tanie podróby akcesoriów. Mogą wiele stracić
REKLAMA

Polacy nadal chętnie kupują Thermomixa. Dowodem na to są najnowsze wyniki, którymi pochwalił się Vorwerk, producent popularnego termorobota. Przychody całej Grupy Vorwerk, w poprzednim roku wzrosły do 3,2 mld euro, a ponad połowa (54 proc.) przypadła na dział produkujący i sprzedający Thermomixy. W Polsce wartość sprzedaży towarów i usług w dywizji Thermomix wyniosła 287 mln euro (co daje wzrost o 9,4 proc. w porównaniu do roku 2022). Lepsze wyniki firma odnosi tylko w Niemczech - trudno się dziwić, to tam rozpoczęła działalność - gdzie przychód wyniósł 493 mln euro.

REKLAMA

Tańsze akcesoria do Thermomixa

Okazuje się, że biznes zwietrzyli też inni producenci. Chcąc wykorzystać niesłabnącą popularność kuchennego robota, produkują coraz to nowe akcesoria i komponenty do Thermomixa. Wkładki do gotowania, pokrywki, przystawki do gotowania na parze, akcesoria do krojenia i wiele innych, które mają poszerzyć funkcjonalność urządzenia, zalewają rynek. I znajdują odbiorców, bo oryginalne akcesoria od Vorwerk uchodzą za dość drogie, a oferowane przez inne firmy produkty mogą sprawiać wrażenie przydatnych, bo rozszerzają Thermomixa o kolejne funkcje.

Sęk w tym, że na serwisach aukcyjnych nie brakuje tanich jak barszcz chińskich akcesoriów, wykonanych z wątpliwej jakości materiałów i mogących nie spełniać europejskich norm.

Co na to Vorwerk? Producent termorobota zaleca, by używać wyłącznie jej oryginalnych produktów.

Więcej wiadomości Bizblog.pl o zakupach

Uważaj na tworzywa sztuczne i ryzyko utraty gwarancji

Oryginalne akcesoria Vorwerk w połączeniu z robotem kuchennym Thermomix gwarantują bezpieczeństwo i zapewniają prawidłowe działanie urządzenia. Nasze akcesoria zostały bardzo starannie przetestowane, aby nasi klienci mogli gotować w bezpieczny sposób oraz aby urządzenie nie zostało uszkodzone.  Nie jesteśmy w stanie ocenić akcesoriów, które nie zostały wyprodukowane lub dopuszczone przez firmę, pod kątem niezawodności, bezpieczeństwa i przydatności dla urządzenia Thermomix. Nie możemy za nie ręczyć – tłumaczy w komentarzu dla Bizblog.pl Magdalena Kruk-Ołpińska, dyrektorka marketingu Vorwerk.

REKLAMA

Dodaje, że nie można zagwarantować, że przy użyciu takich akcesoriów nie dojdzie do żadnych obrażeń, żywność nie zostanie zanieczyszczona przez nieprzetestowane tworzywa sztuczne i samo urządzenie nie zostanie uszkodzone. Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego Vorwerk przestrzega przed stosowaniem akcesoriów pochodzących od firm trzecich.  

Klienci muszą wiedzieć, że mogą utracić prawo do gwarancji i do możliwych roszczeń z tytułu odpowiedzialności za produkt, jeśli uszkodzenia zostaną spowodowane przez nieoryginalne akcesoria - przestrzega Magdalena Kruk-Ołpińska.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA