menu
Biznes
Praca IT
Blog
Najnowsze
Biznes
Energetyka
Gospodarka
Obserwator Finansowy
Pieniądze
Prawo
Praca
Transport
Zakupy
Zdrowie
Poradniki
Tech
Technika
Sprzęt
Oprogramowanie
Gry
Foto
Social Media
Militaria
Nauka
RTV
Kosmos
Poradniki
Na topie
Rozrywka
Najnowsze
Seriale
Filmy
VOD
Netflix
Disney+
HBO Max
SkyShowtime
Canal+
Co obejrzeć?
Gry
Media
TV
Książki
Audiobooki
Komiksy
Dzieje się
Dramy
Horrory
Popularne seriale
Autoblog
Wiadomości
Testy
Auta używane
Porady
Klasyki
Ciekawostki
Przegląd rynku
SW+
Kontakt
wig
Obcy zarabiają na naszej giełdzie. Polacy się wycofują
Polska giełda bije historyczne rekordy. W ciągu ostatniego roku dała zarobić ponad 30 proc., a w niemal trzy lata wzrosła niemal dwuipółkrotnie. I co? I Polacy wcale nie chcą tych zysków! Oni z giełdy ciągle uciekają, a ci, którzy polskie akcje kupują i na nich zarabiają, to zagraniczni inwestorzy, którzy spijają naszą śmietankę. Lokalny dołek...
25.08.2025 04:01
Żenada na GPW. Nic dziwnego, że Polacy wolą kupować mieszkania niż akcje
Inwestujący w akcje doskonale znają stare powiedzenie, że długoterminowa inwestycja to nic innego jak nieudana inwestycja krótkoterminowa. Tylko że w polskich warunkach ta długoterminowa też jest nieudana. Nic dziwnego, że Polacy od lat wolą kupować mieszkania zamiast akcji na giełdzie.
21.11.2024 05:11
Czekasz na rajd Świętego Mikołaja? Musisz to wiedzieć
WIG od początku grudnia zyskał na wartości do ostatniego piątku 3,8 proc. Nie wygląda to może zanadto imponująco, ale wynik ten udało się uzyskać w ciągu tylko sześciu sesji. Przed nami w tym miesiącu jeszcze trzynaście kolejnych. Gdyby koniunktura dalej dopisywała, to w tym tempie do końca roku udałoby się temu indeksowi urosnąć o ponad 10 proc. Tylko w grudniu oczywiście. Co naprowadza nas na trop fenomenu zwanego na rynkach finansowych „rajdem świętego Mikołaja”
10.12.2023 04:11
Ktoś zaczarował nam złotego, ale na CD Projekt rzucił urok. „Wiedźmini” na dnie
Apetytu na polskie akcje i walutę, który objawił się nagle we wtorek, nie zakłóciły nawet gniewne pomruki, dochodzące znad Pacyfiku. Amerykanie i Chińczycy od kilku dni wymieniają się impertynencjami, a festiwal zakupów w Europie Środkowej trwa w najlepsze. No może poza producentami gier z CD Projekt na czele.
27.05.2020 17:24
Krach na giełdzie. Za nami najgorsza sesja w historii GPW
To, co dzieje się w czwartek na giełdzie w Nowym Jorku przypomina wydarzenia sprzed prawie 12 lat po upadku banku Lehman Brothers. Na otwarciu indeksy traciły po 7 proc. Po zawieszeniu notowań nie było lepiej i Amerykanie pociągnęli na dno Europę. W efekcie giełda w Warszawie odnotowała najgorszą sesję w historii. WIG20 stracił -13,3 proc.
12.03.2020 18:00