REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Decathlon ma nowość dla Polaków. Będzie nowy hit?

Nils Swolkien, szef Decathlonu Polska, już na początku roku, w rozmowie z Puls Biznesu, zapowiadał, że od teraz firma będzie w ciągu roku otwierać maksymalnie dwa sklepy. I będą one mniejsze, bo zaczyna powoli już brakować miejsca na większe obiekty. W ten sposób będziemy mieli okazję zapoznać się z nowym formatem Decathlon City, który już dobrze znają mieszkańcy dużych miast we Francji, czy Hiszpanii. W Polsce debiut przygotowywany jest w Warszawie.

11.09.2023
10:09
sklepy-Decathlon-City-w-Polsce
REKLAMA

Przez ostatnie pięć lat Decathlon Polska otwierał rocznie 4–5 nowych placówek. W sumie ich obecne portfolio to 62 sklepy na terenie naszego kraju. Ale Nils Swolkien już w styczniu br. mówił, że w Polsce nie ma więcej miejsca niż dla 70–80 marketów sportowych i już powoli pole manewru mocno się ogranicza. Dlatego od tego roku Decathlon Polska ma celować w mniejsze sklepy, o powierzchni 2–3 tys. m kwadr. I to góra dwa rocznie. A to dobra okazja dla formatu znanego w zachodnich, dużych miastach, czyli Decathlon City. Jak informują Wirtualne Media: pierwszy taki sklep w Polsce ma powstać w Warszawie.

REKLAMA

Decathlon City jest częścią ekosystemu Decathlonu na całym świecie. To sklep o mniejszej powierzchni, ale położony w samym sercu społeczności i ludzi, ponieważ chcemy, aby sport był dostępny dla wielu - tłumaczy Marie-Lou Blais, dyrektorka ds. komunikacji w Decathlon Canada.

Decathlon City, czyli mniejsze sklepy w sercu miasta

Decathlon City powstał w 2017 r. i miał być odpowiedzią na zmieniające się przyzwyczajenia klientów. Od paru lat w ten sposób sportowe zakupy mogą robić mieszkańcy większych miast z Francji, Belgii i Hiszpanii, a od niedawna też z kanadyjskiego Toronto. Za niedługo Decathlon City ma też zawitać do Polski. Pierwszy tego typu sklep ma otworzyć się na klientów w centrum Warszawy, nieopodal stacji metra Politechnika. Oficjalną informację na ten temat powinniśmy usłyszeć w drugiej połowie września. 

Więcej o sklepach i zakupach:

Format Decathlon City to sklepy o powierzchni mniejszej niż 1000 nm kwadr. Ich lokalizacja to centra dużych miast, najlepiej przy pasażach handlowych. Ale klienci tych mniejszych sklepów od Decathlona muszą przyzwyczaić się do jednego: mniejsza powierzchnia sklepu, to też mniejszy asortyment, w porównaniu do tego z dużych marketów Decathlon. Największe pole ekspansji dla swojej oferty, Decathlon szykuje w e-commerce.

REKLAMA

Nie tylko sprzedaż, ale też produkcja

Decathlon to francuska sieć handlowa wielopowierzchniowych sklepów z szerokim asortymentem sportowym, która w tym roku obchodziła 47. urodziny. Firma działa już w ponad 50 krajach, a w jej sklepach można zakupić sprzęt niezbędny dla 86 dyscyplin sportowych. Ale Decathlon stawia również na własną produkcję, czego przykładem jest fabryka rowerów w Brześciu Kujawskim, która Decathlon otworzył wraz ze swoim partnerem - portugalską firmą RTE. Obecnie Decathlon w Polsce produkuje blisko 200 produktów: od akcesoriów do wędkarstwa, po maski do nurkowania i stoły do tenisa. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA