REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Węgiel na zimę? Sklep PGG ogłosił ważne zmiany dla klientów

Sklep PGG ostatnio przestał dopieszczać klientów, a oferowany sortyment nawet zdrożał o 100 zł na tonie. Ale można było się spodziewać, że jeszcze przed startem sezonu grzewczego będziemy świadkami jakiejś zachęty, skłaniającej klientów do dalszego odwiedzania sklepu PGG. I rzeczywiście, tym razem wprowadzone w życie udogodnienie dotyczy terminu, w jakim trzeba z PGG odebrać zakupiony opał.

08.09.2023
13:11
sklep-PGG-cena-wegla
REKLAMA

Bezsprzecznie dotychczasowych hitem promocyjnym sklepu PGG była promocja „Drugie tyle węgla”, w ramach której drugie zamówienie (do 5 ton) można było kupić po o wiele atrakcyjniejszej cenie, czyli o 400 zł taniej na jednej tonie. Można było w ten sposób więc zaoszczędzić nawet 2000 zł. Nic więc dziwnego, że tylko w ramach tej promocji sprzedano łącznie 524 tys. ton węgla. Z kolei od początku roku za pośrednictwem sklepu PGG ponad 380 tys. klientów kupiło w sumie prawie 850 tys. ton węgla. I teraz słyszymy, że w najbliższym czasie sklep PGG będzie jeszcze bardziej frontem do klienta. 

REKLAMA

Zapewniamy, że węgiel opałowy będzie dostępny jak dotąd w stałej sprzedaży dla klientów e-sklepu także jesienią oraz w kolejnych miesiącach - informuje sklep PGG.

Sklep PGG: odbiór zamówionego towaru do 60 dni

Zachętą do dalszego korzystania ze sklepu PGG jest kolejny ukłon w stronę klientów. Ale tym razem nie chodzi o cenę sortymentu. Ta pozostaje bez zmian: ekogroszek workowany jest po 1750 zł, sprzedawany luzem - po 1500 zł, węgiel orzech i kostka od 1200 do 1370 zł i jeszcze jest groszek 5–25 za 1320 zł. Tym razem wprowadzone w życie udogodnienie ma zagwarantować spokojne zakupy w związku ze zbliżającym się wielkimi krokami sezonem grzewczym. Od teraz klienci sklepu PGG mają znacznie więcej czasu na odbiór zakupionego węgla. 

Więcej o sklepie PGG:

Obserwujemy, że zainteresowanie zakupem węgla nie słabnie, dlatego, aby umożliwić naszym klientom swobodne zaplanowanie zakupów na sezon zimowy od czwartku 7 września br. wprowadzamy możliwość odbioru kupionego w sklepie PGG S.A. węgla do 60 dni - czytamy na stronie PGG.

Darmowy transport węgla kupionego w sklepie PGG

REKLAMA

Jednocześnie sklep PGG informuje, że nadal utrzymana jest promocja, w ramach której klient nie płaci ani złotówki za transport zamówionego opału z kopalni do składu Kwalifikowanego Dostawcy Węgla (KDW). Ale już za dowóz z KDW do klienta, trzeba płacić. Stawki są bardzo różne. Obecnie w bazie KDW sklepu PGG zarejestrowanych jest w sumie 194 podmioty. W kujawsko-pomorskim jest 6 KDW. U jednego stawka za dowóz ze swojego składu do klienta to od 3 do 5,50 zł za kilometr (brutto), z uwagą, że za kurs do 120 km minimalna cena to 50 zł. Drugi zaznacza, że ostateczna cena zależy od ilości towaru, a stawka wynosi od 3 do 7 zł za kilometr. Inny liczy sobie od 3,50 do 10 zł za kilometr i zaznacza, że cena z rozładunkiem węgla na palety ustalana jest indywidualnie. Kolejny KDW z kujawsko-pomorskiego chce za transport do 4 ton 4,50 zł/km, a powyżej 4 ton - 6,60 zł/km.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA