REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Szaleństwo w sklepie PGG. Transport gratis, a promocji jest więcej!

Spółki węglowe dwoją się i troją, żeby jak najwięcej węgla sprzedać jeszcze klientom indywidualnym. Kuszą w pierwszej kolejności ceną, ale też na przykład odroczoną płatnością. Trudno się dziwić skoro na składkach opału i w ogłoszeniach aukcyjnych jest jednak wyraźnie taniej. Od tygodni największe starania o uwagę kupujących opał podejmuje sklep PGG. Teraz jesteśmy świadkami takiej kolejnej próby.

20.06.2023
8:45
sklep-PGG-cena-wegla-promocje
REKLAMA

Na ogłoszeniach aukcyjnych na Allegro i OLX zwykły węgiel (orzech, kostka) możemy kupić już nawet za mniej niż 1500 zł. Na składach opału jest o parę stówek więcej, ale nie ma zbyt dużego kłopotu, żeby znaleźć cennik poniżej 2000 zł. Nic więc dziwnego, że klienci coraz częściej decydują się na takie transakcje i omijają szerokim łukiem spółki węglowe. Te robią wszystko, żeby trend odwrócić. Najpierw Tauron obniżył ceny, potem PGG dodatkowo usprawniła sposób logowania i zamawiania towaru, dorzucając jeszcze promocję, w której można przy drugim zamówieniu zaoszczędzić nawet 400 zł na tonie. Ale najwidoczniej taka marchewka nie wystarczy. Dlatego sklep PGG postanowił pójść o krok dalej.

REKLAMA

Sklep PGG: niższe ceny i nie tylko

Hasłem najnowszej promocji PGG jest: Przezorni kupują polski węgiel już teraz! W jej ramach w sklepie PGG zaczęły właśnie obowiązywać nowe ceny dla konkretnego asortymentu. Chodzi o opał z KWK ROW: kostkę i orzech z KWK Marcel, kostkę z i orzech z KWK Jankowice oraz orzech z KWK Rydułtowy. Od teraz tona takiego węgla kosztuje 1100 zł. Co ciekawe: można tę promocję połączyć z tą wcześniejszą. 

Zamówienie na węgiel w cenie 1100 zł za tonę złożone i opłacone do końca czerwca w promocji „Drugie tyle węgla” zapewni niższą cenę o 400 zł w drugim zamówieniu, które może być odebrane później - informuje sklep PGG.

A co z pozostałymi cenami w sklepie PGG? Bardzo trudno dostać ekogroszek Karolinka i Karlik, który jest za 1770 zł. Zdecydowanie więcej szczęścia można mieć przy okazji zakupu Retopal Ekogroszek Piast, którego tona luzem kosztuje 1520 zł. Pozostały węgiel (orzech, kostka) jest po 1470 zł. I jest jeszcze ekomiał za 1125 zł.

REKLAMA

Dostawy węgla do klienta w cenie zakupu

Ale to nie wszystkie niespodzianki, jakie ma dla klientów sklep PGG. W ostatnim czasie ci najbardziej skarżyli się na stawki Kwalifikowanych Dostawców Węgla, za pośrednictwem których trzeba robić zakupy w PGG. Najdrożsi potrafią doliczać do tony transportu opału nawet 429 zł. Sklep PGG tutaj też postanowił ustawić się bardziej frontem do klienta i na czas trwania promocji transport węgla ze wszystkich kopalń do wybranego Kwalifikowanego Dostawcy Węgla jest wliczony w cenę towaru podaną na stronie sklepu PGG. Ale trzeba się też spieszyć. Bo zarówno te niższe ceny wybranego asortymentu, jaki i wliczanie usługi KDW obowiązują tylko i wyłącznie do końca lipca 2023 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA