REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Sebastian Kulczyk rusza z InCredibles 2022. Pierwsze trzy spółki już w finale programu

Ruszyła kolejna odsłona programu mentoringowego dla startupów InCredibles. Udział w programie zapewniły już sobie pierwsze trzy spółki: Doctor.One, The TrueGreen oraz OMNIAZ. W sumie ma być ich dziesięć.

20.05.2022
8:17
Sebastian Kulczyk rusza z  InCredibles 2022. Pierwsze trzy spółki już w finale programu
REKLAMA

Wejście do finałowej dziesiątki programu InCredibles Doctor.One, The TrueGreen i OMNIAZ zapewniły sobie, wygrywając konkurs Startup Challenge 2022, który organizowany jest w ramach European Tech and Start-up Days w Katowicach. Zwycięzcy zostali wyłonieni w ramach dwuetapowej selekcji spośród piątki finalistów, a ostatecznego wyboru dokonało jury składające się z regionalnych organizacji partnerskich z Wrocławia, Łodzi, Gdańska i Puław.

REKLAMA

Pozostali finaliści InCredibles VI, łącznie dziesięć spółek, zostaną wyłonieni w trwających konkursach:

  • „Zagraj o mentoring” (wrocławski inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości)
  • MeetUp Day (Platforma Startowa – Wschodni Akcelerator Biznesu)
  • „Hej StartUP!” (Gdański Inkubator Przedsiębiorczości – Starter)
  • Mam Pomysł na Startup (Łódzki Inkubator Przedsiębiorczości)
  • Carpathian Startup Fest (Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA)
  • rankingu „25 najlepszych polskich startupów” (miesięcznika „My Company”)
  • „Orzeł Innowacji” („Rzeczpospolita”)

InCredibles promuje tych, którym nie jest wszystko jedno

Dzielimy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale też sprawdzonymi kontaktami. Skutecznie łączymy InCredibles z inwestorami, klientami i kontrahentami – mówi Sebastian Kulczyk, pomysłodawca programu.

W ramach programu organizatorzy InCredibles oferują kilka miesięcy bezpłatnego wsparcia ze strony polskich i zagranicznych mentorów – founderów, inwestorów, doradców i specjalistów z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży i marketingu, strategii, komunikacji, finansowania i HR. W tej roli zadebiutują w VI InCredibles między innymi: AWS, EY, My Company, Tech To the Rescue, Startup House, The Heart.

Dzielimy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale też sprawdzonymi kontaktami. Skutecznie łączymy InCredibles z inwestorami, klientami i kontrahentami. W ciągu kilku lat stworzyliśmy sieć mentorów, centrów kompetencji, organizacji branżowych i funduszy venture capital, która stała się unikalną platformą wsparcia, rozwoju oraz inspiracji młodych liderów przedsiębiorczości – zauważa Sebastian Kulczyk.

Jak podkreśla, organizatorzy InCredibles stawiają na odpowiedzialnych przedsiębiorców, takich, którym nie jest wszystko jedno jak, i z kim robią biznes.

InCredibles 2021: 11 startupów, 70 konsultacji, 8 warsztatów

W ubiegłorocznym InCredibles wzięło udział jedenaście spółek: Holo4Labs, FibriTech, Warmie, Wood Core House, cux.io, IDENTT, SunRoof Technology, MAB Robotics, Cloud Partners, Visual Tech-Lab, Vertigo Farms. Laureaci skorzystali z ponad 70 indywidualnych konsultacji oraz ośmiu warsztatów mentorskich i eksperckich.

Dodatkowo uczestnicy V InCredibles zostali zaproszeni do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Digital University – konferencjach Masters & Robots oraz HRevolution, a także dedykowanych InCredibles wykładach i spotkaniach z międzynarodowymi mentorami Masters & Robots.

Zwieńczeniem ubiegłorocznego programu był InCredibles – Elevator Pitch – możliwość zaprezentowania swoich dokonań renomowanym funduszom venture capital – Inovo Venture Partners, Manta Ray Ventures, OTB Venture Capital, SMOK Ventures oraz Google for Startups CEE. Jurorzy wskazali spółki, którym zaproponowano dodatkowe świadczenia mentoringowe i akceleracyjne oraz kontakt z potencjalnymi inwestorami.

REKLAMA

Sebastian Kulczyk, inicjator InCredibles oraz founder Manta Ray Ventures, zaoferował przedstawicielowi jednej ze spółek m.in. bezpłatne miejsce na pierwszych w Polsce 2-letnich studiach online MBA for Startups.

Wcześniej uczestnicy InCredibles również otrzymywali otrzymały również dodatkowe wsparcie. Spółka Nevomo buduje na terenie udostępnionym przez Ciech Sarzyna magnetyczny tor testowy dla kolei dużych prędkości. Z kolei Skriware dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka wdrożyła swoje pionierskie rozwiązanie technologiczne SkriLab w Szkole Podstawowej nr 2 w Puszczykowie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA