REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Tego w Revolucie jeszcze nie było. Oprocentowanie powyżej 11 proc.!

Revolut postanowił dodać staking dla fanów pasywnego dochodu. Aktualizacja aplikacji wprowadza nową funkcję dla posiadaczy czterech tokenów: Ethereum, Cardano, Polkadot i Tezos. Mogą oni zamrozić posiadane środki, aby czerpać zysk na poziomie do 11,65 proc. w skali roku.

08.02.2023
13:50
Tego w Revolucie jeszcze nie było. Oprocentowanie powyżej 11 proc.!
REKLAMA

Staking można porównać do zakładania lokaty w banku. W zamian za zamrożenie środków pozwala na zbieranie odsetek. W Revolucie są one przyznawane i wypłacane codziennie, podobnie jak w innych aplikacjach umożliwiających staking, jak Binance.

REKLAMA

Stakowanie w Revolucie ze zwrotem do 11,65 proc.

Po aktualizacji aplikacji Revolut w menu danego tokena pojawi się nowa opcja - Stakuj. Po jej wybraniu i zaakceptowaniu warunków będziemy mogli zamrozić wybraną sumę kryptowalut.

Wysokość odsetek zależy od ilości stakowanych tokenów. Częstotliwość ich wypłat, a także minimalny poziom określone są osobno dla każdej kryptowaluty.

Przykładowo, jeśli zaczniemy stakować 100 DOT (2912,77 zł), w ciągu roku możemy szacunkowo liczyć na 11,65 DOT, czyli 354 zł. odsetek. Dla porównania, wpłacając 2913 zł na roczną lokatę o kapitalizacji miesięcznej, możemy liczyć na około 144 zł zysku netto.

Co Revolut planuje na 2023 rok w kontekście kryptowalut?

Już teraz w aplikacji Revolut można kupować blisko 100 tokenów i płacić nimi za codzienne zakupy, dzięki licencji w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i na Cyprze.

REKLAMA

Mamy zamiar rozszerzyć klientom możliwości dysponowania kryptowalutami - poprzez wypłaty kryptowalut na zewnętrzne portfele i giełdy, przenoszenie ich do Revolut, czy osiąganie korzyści ze Stakingu - powiedział Emil Urmanshin, General Manager Crypto w Revolut.

Na rynku można również znaleźć platformy specjalizujące się w stakingu. Jedną z nich jest MyCointainer, który rok temu zamknął rundę finansowania równą 24 mln zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA