REKLAMA
  1. bizblog
  2. Nieruchomości

Kupił najdroższy apartament. Rafał Zaorski prawie jak Elon Musk. Prawie robi ogromną różnicę

Najdroższy w Polsce, luksusowy apartament kupił znany inwestor, nierzadko nazywany spekulantem, 44-letni Rafał Zaorski. Będzie sąsiadem Roberta Lewandowskiego, który również zainwestował w mieszkanie w tym samym budynku. Za nieruchomość położoną w słynnym wieżowcu Złota 44 Zaorski zapłacił ponad 22 mln zł.

08.06.2022
17:01
Kupił najdroższy apartament. Rafał Zaorski prawie jak Elon Musk. Prawie robi ogromną różnicę
REKLAMA

Złota 44, niekwestionowana ikona na polskim rynku mieszkaniowym, której bryła nierozerwalnie stanowi część warszawskiego krajobrazu. To apartamentowiec kojarzony z luksusem i światową jakością sygnowaną nazwiskiem znanego architekta Daniela Libeskinda.

REKLAMA

Złota 44 kończy spektakularnie sprzedaż apartamentów na rynku pierwotnym podpisaniem transakcji na największy apartament usytuowany na jednej kondygnacji. W  ten sposób spółka Złota 44 zamyka komercjalizację budynku.

Złota 44 to apartamentowiec o wysokości 192 metrów i 54 kondygnacjach położony w ścisłym centrum Warszawy. Znajduje się w nim 287 mieszkań.

BBI Development S.A. oraz Fundusz amerykański Amstar z sukcesem stworzyły budynek wyznaczający najwyższy poziom luksusu, nie tylko w Polsce, ale również w Europie - komentuje Michał Skotnicki, prezes zarządu Złota 44 oraz prezes zarządu BBI Development S.A. 

Do wykończenia wnętrz użyto m.in. 22 tys. mkw. marmuru, 20 tys. mkw. parkietu z dębu i orzecha amerykańskiego, 11 tys. mkw. wykładzin dywanowych.

Złota 44 to przede wszystkim luksus

W przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców znajduje się basen o długości ok. 25 metrów, sauna sucha, łaźnia parowa, sala masażu, w pełni wyposażona siłownia, sala kinowa z symulatorem gry w golfa, strefa biznesowa z VIP lounge i sale konferencyjne.

W budynku jest również  piwniczka do przechowywania i starzenia win. W Europie nieliczne budynki oferują taką usługę.

Do usług mieszkańców pozostaje concierge, który całodobowo zadba o ich potrzeby.

Fasada apartamentowca jako jedna z pierwszych w Polsce zaprojektowana została w technologii Triple Glass Unit dzięki czemu zapobiega utracie ciepła z wnętrza budynku.

Pozwala to obniżyć koszty i zużycie energii aż o 20 proc., co z kolei przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Powietrze w apartamentowcu jest filtrowane, a woda filtrowana i uzdatniana.

We wszystkich apartamentach, również na najwyższych piętrach znajdują się uchylne panele okienne gwarantujące dostęp do powietrza z zewnątrz.

Inwestorami apartamentowca Złota44 są fundusz inwestycyjny zarządzany przez Amastar, który nabywa, realizuje i zarządza nieruchomościami na wybranych rynkach w Europie, USA oraz innych krajach na całym świecie, oraz BBI Development SA – spółka deweloperska notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rafał Zaorski kupił najdroższy apartament

Jedyny na polskim rynku  apartament o powierzchni aż 480 mkw. usytuowany na jednej kondygnacji został kupiony przez znanego inwestora giełdowego Rafała Zaorskiego za rekordową cenę 22 mln 900 tys. zł.

 class="wp-image-1826395"
Michał Skotnicki i Rafał Zaorski (po prawej)

Za projektem apartamentu stoi renomowana, londyńska pracownia architektoniczna Woods Bagot. 

Rafał Zaorski często porównywany jest do polskiego Elona Muska. Jest młody, bogaty i ma śmiałe plany inwestycyjne. Jednak Elon Musk mieszka w modułowcu wartym 50 tys.. dolarów, a nie w apartamencie za ponad 5 mln dolarów.

 class="wp-image-1826392"
Apartament Rafała Zaorskiego

Kim jest Rafał Zaorski?

Rafał Zaorski bywa nazywany królem, polskich spekulantów. Jego sława zaczęła się w 2015 r., kiedy w relacji na żywo pokazał, jak zarabia milion złotych. Podobne show urządzał jeszcze kilkukrotnie  W 2018 r. podczas gry na niemieckim DAX (relacjonowanej na Facebooku) zarobił 2,5 mln zł w ciągu doby. Pięć procent tej kwoty przekazał później na cele charytatywne.

 class="wp-image-1826389"
Apartament Rafała Zaorskiego
REKLAMA

W 2018 r. na długo przed premierą Cyberpunka Zaorski grał na… spadki CD Projektu. Twierdził wówczas, że polski gamedev jest mocno napompowany, bo w wycenie ma przyszłe zyski ze swojej nowej produkcji. Przekonywał, że spółka jest uzależniona od mody na tytuły. Przestrzegał też przed bańką na spółkach gamingowych.

W ostatnim czasie o Zaorskim było głośno ze względu fakt, że pracuje nad nową kryptowalutą – cebulionem. Swojsko brzmiąca e-waluta ma mieć pokrycie w walucie i aktywach, a wymiana na złote nie powinna nastręczać żadnych problemów. Zabawne, bo start tej akcji zbiegł się czasowo ze sprowadzeniem na ziemię bitcoina, na czym Zaorski dorobił się ogromnych pieniędzy - pisał o tym niedawno Adam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA