REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Cztery godziny i jesteś w Pradze. PKP Intercity szykuje gorącą nowość

PKP Intercity informuje, że we współpracy z przewoźnikiem České dráhy uruchomi nowe atrakcyjne połączenia między Polską a Czechami. I to naprawdę często, bo pociągi na trasie Gdynia – Bydgoszcz – Poznań - Wrocław – Praga będą kursować aż cztery razy dziennie.

19.06.2024
14:44
PKP-Intercity-nowe-pociagi
REKLAMA

Pociągi na trasie Trójmiasto – Praga zaczną kursować dopiero pod koniec roku, kiedy wprowadzony zostanie nowy roczny rozkład jazdy. Mają zatrzymywać się nie tylko w największych polskich miastach, jak Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań i Wrocław, ale także w mniejszych ośrodkach – w Tczewie, Inowrocławiu, Gnieźnie, Lesznie i Kłodzku.

REKLAMA

Niecałe cztery godziny i jesteś w Pradze

PKP Intercity przekonuje, że oferta zapewni pasażerom dużą elastyczność w wyborze dogodnego połączenia. Połączenia będą realizowane w godzinach porannych, popołudniowych oraz nocą. Dokładne godziny odjazdów zostaną podane jesienią po opublikowaniu nowego rozkładu jazdy.

Nad projektem pracują wspólnie zespoły obu przewoźników (PKP Intercity i České dráhy – przyp. red.). Biorąc pod uwagę znaczenie obsługiwanych miast oraz częstotliwość kursowania pociągów, będzie to bardzo dobra oferta dla pasażerów obu krajów Unii Europejskiej – powiedział Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.

Więcej wiadomości w Bizblog.pl o kolei, pociągach i podróżach

PKP zapewnia, że przed uruchomieniem połączeń do Czech zostanie poprawiona prędkość na linii kolejowej do Kłodzka i granicy w Międzylesiu. Dzięki temu podróż pociągiem z Wrocławia do Pragi zajmie niespełna cztery godziny.

To dużo szybciej niż autobusem, a także szybciej niż samochodem, z uwzględnieniem koniecznych postojów i natężenia ruchu w miastach. Natomiast czas przejazdu z Gdyni do Pragi wyniesie ok. 9 godzin – informuje przewoźnik.

Połączenia do Czech obecnie

Liczba podróżujących koleją pomiędzy Polską a Czechami systematycznie rośnie. W ostatnich latach wzrost wzrosła o 100 proc. W obowiązującym rozkładzie jazdy, pociągami pomiędzy Polską a Czechami można podróżować:

REKLAMA
  • 7 razy dziennie z Warszawy i Katowic
  • 6 razy dziennie z Krakowa
  • 3 razy dziennie z Rzeszowa
  • 2 razy dziennie z Przemyśla
  • 1 raz dziennie z Wrocławia

Dodatkowo w sezonie letnim kursują dwie pary pociągów z Bohumina do Kołobrzegu, Łeby oraz na Hel.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA