REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Nowość od PKP Intercity! Teraz w promocji możesz przemierzyć pociągiem pół Europy

PKP Intercity co rusz rozszerza ofertę dla podróżujących. Teraz przyszła pora na zdalne kanały sprzedaży. Podróżujący poza granice naszego kraju, do tej pory mogli kupować bilety tylko w kasach biletowych, zdalnie w ramach oferty SuperPromo International lub jako bilety IRT do wybranych krajów. Obecnie klienci będą mieli duże ułatwienie, bo powstanie możliwość zakupów w aplikacji mobilnej.

18.07.2023
19:12
Nowość od PKP Intercity. W promocji możesz przemierzyć pociągiem pół Europy
REKLAMA

PKP Intercity, aby zwiększyć dostęp podróżujących do biletów, postanowił rozszerzyć ofertę o przejazdy międzynarodowe w aplikacji mobilnej. W apce zostaną udostępnione:

REKLAMA
  • Bilety SuperPromo International dostępne na kierunkach oferowanych przez przewoźnika tj. Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Niemcy;
  • Bilety IRT dla dorosłych i dzieci do Niemiec i na Litwę oraz na pociągi nocne do Austrii na miejsca do siedzenia;
  • Bilety eNRT (bilet w komunikacji międzynarodowej według taryfy NRT połączony z rezerwacją miejsca) do lub z Austrii, Czech i Słowacji, w tym bilety dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci.

Wiele opcji zakupu biletów eNRT, w tym możliwość zwrotu

Jak podaje przewoźnik, w najnowszej aktualizacji aplikacji na ten moment nie będzie dostępna opcja zakupu biletu eNRT na pociągi do Węgier. Wynika to z dotychczasowego niezintegrowania węgierskiego przewoźnika do ogólnoeuropejskich systemowych rozwiązań dotyczących dokonywania kontroli biletów.

Wraz z wprowadzeniem zmian w procesie zakupu biletu eNRT można będzie dodać bilet na przewóz psa i roweru. A co warto podkreślić, bilety eNRT będą podlegać zwrotowi, jak również wymianie, która początkowo będzie dostępna w drodze reklamacji. Docelowo pasażerowie będą mogli dokonać jej bezpośrednio w systemie przewoźnika. Do tej pory podróżni mogli kupować bilety do Czech i na Słowację tylko w opcji bezzwrotnej.

Bilety na przejazdy międzynarodowe dostępne w aplikacji mobilnej to odpowiedź na potrzeby naszych podróżnych. Rozumiemy, jak istotną rolę w sprzedaży pełnią kanały zdalne, dlatego nieustannie będziemy je rozwijać. Wprowadzenie międzynarodowych biletów do aplikacji było dla nas niemałym wyzwaniem logistycznym, ze względu na umowy z zagranicznymi przewoźnikami. Mimo to z sukcesem udało nam się rozszerzyć ofertę, co bardzo mnie cieszy – mówi Tomasz Gontarz, Wiceprezes Zarządu PKP Intercity.

I przypomina, że bilety międzynarodowe w ramach oferty SuperPromo International, jak również bilety IRT na Litwę i do Austrii, są także dostępne w systemie sprzedaży internetowej e-IC.

SuperPromo International i aplikacja z dodatkowymi funkcjami

Wprowadzona w styczniu 2022 r. oferta SuperPromo International cieszy się dużą popularnością wśród podróżnych. Tylko w zeszłym roku, przez stronę e-IC, bilety w promocyjnej cenie zakupiło 256 tysięcy pasażerów. W pierwszej połowie 2023 r. z tej opcji skorzystało już ponad 150 tys. podróżnych. Oferta SuperPromo International opiera się na dynamicznym systemie sprzedaży. Dane wskazują, że wybierając się w podróż, warto rozważyć zakup biletu na przejazd w mniej popularnych godzinach, by zdobyć go w jak najniższej cenie.

Dodatkowo cyfryzacja to kierunek, który jest ważną perspektywą rozwojową kolei, dlatego narodowy przewoźnik stawia na sprzedaż w aplikacji mobilnej, dodając do niej kolejne funkcjonalności.

Bilety na przejazd PKP Intercity można już pobrać w formie pdf oraz dodać go do kalendarza. Za przejazd można także zapłacić za pomocą Apple Pay, Google Pay, karty płatniczej oraz systemu BLIK. Kolejnym pomocnym narzędziem jest wyszukiwanie celu podróży z funkcją metastacji, dzięki której w wyszukiwarce nie trzeba wpisywać dokładnej nazwy stacji. Wystarczy wpisać nazwę miejsca, w którym rozpoczyna się i kończy podróż, a system pokaże wszystkie połączenia dostępne z danego miasta czy miejscowości - informuje zarząd PKP Intercity.

Co warto podkreślić, funkcja metastacji działa także podczas zagranicznych podróży. Podróżni zyskali również możliwość graficznej rezerwacji miejsc dla połączeń krajowych w aplikacji mobilnej, co pozwala wybrać im siedzenie, w którym chcą spędzić swoją podróż. Aplikacja cieszy się rosnącą popularnością wśród podróżnych. Od stycznia 2023 r. kupiono w niej już blisko 950 tys. biletów!

Powstanie nowy system sprzedaży internetowej

W grudniu ubiegłego roku PKP Intercity podpisało trzy umowy, dzięki którym już w 2023 r. podróżni będą mogli kupować bilety na pociągi w nowym systemie sprzedaży internetowej w wersji beta, a z pełnej funkcjonalności nowego systemu będą mogli korzystać w ostatnim kwartale 2024 r.

Nowy system e-IC 2.0 zaoferuje podróżnym nową szatę graficzną i ścieżkę zakupową. Pojawią się przydatne funkcjonalności takie jak:

  • wyszukiwanie połączenia umożliwiającego planowanie podróży „tam i z powrotem”,
  • tworzenie profili zakupowych (gdzie można wskazać ulubione lub najczęstsze relacje),
  • dodanie biletu do kalendarza.
REKLAMA

System e-IC 2.0 sam podpowie i wybierze dla podróżnych najlepszą ofertę. Po określeniu wieku pasażera platforma zasugeruje też ulgi najkorzystniejsze dla danego przedziału wiekowego. Jest to szczególnie przydatne przy zamawianiu biletów międzynarodowych na przejazdy z najmłodszymi, ze względu na złożone zasady zniżek dla dzieci i młodzieży.

Wprowadzenie systemu e-IC 2.0 to nie jedyna nowość, jaką w najbliższym czasie planuje uruchomić przewoźnik. W drugiej połowie 2024 r. zostanie uruchomiony nowy Centralny System Sprzedaży - technologia dużo bardziej elastyczna w stosunku do obecnie eksploatowanej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA