REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Pepco szykuje wielką ofensywę. Pół tysiąca nowych sklepów, więcej pracowników i nowe rynki

Sieć tanich sklepów z odzieżą, zabawkami i artykułami domowymi pod szyldem Pepco liczy już w Polsce 1,2 tys. placówek i jest to jej zdecydowanie najważniejszy rynek, ale cały czas trwa jej ekspansja w Europie. W tym roku Pepco chce otworzyć 500 nowych sklepów i zwiększyć zatrudnienie o około 3 tys. osób. Sieć przechodzi obecnie rebranding, a jej właściciel z RPA pozbył się pakietu akcji o wartości 1,5 mld zł.

20.01.2023
7:34
Pepco szykuje wielką ofensywę. Pół tysiąca nowych sklepów, więcej pracowników i nowe rynki
REKLAMA

Sieć Pepco podała w popołudniowym komunikacie w czwartek, że planuje zwiększyć zatrudnienie o około 3 tys. osób w rozpoczętym w październiku 2022 r. roku obrotowym 2023. Do jesieni planuje też otwarcie ponad 500 nowych sklepów i wejście na dwa nowe rynki: portugalski i bośniacki. W poprzednim roku sieć otworzyła 446 sklepów.

REKLAMA

Obecnie firma zatrudnia ponad 26 tysięcy osób, z tego ponad 10 tysięcy osób pracuje w Polsce, w tym 1000 w poznańskiej centrali firmy. Liczba pracowników sieci dynamicznie rośnie i od 2010 roku zwiększyła się o ponad 1000 proc. – zwraca uwagę sieć w komunikacie.

Polska jest najważniejsza

Na początku grudnia sieć Pepco ogłosiła otwarcie 3-tysięcznego sklepu. Jest już obecna na 17 rynkach w Europie, a już w tym roku liczba ta wzrośnie do 19. Pepco pojawi się w Portugalii i Bośni-Hercegowinie. Polska jest najważniejszym rynkiem dla Pepco i to w naszym kraju znajduje się centrala firmy. W Polsce sieć Pepco liczy około 1,2 placówek. Do Grupy Pepco należą też sieci Poundland i Dealz.

Otwarcie 3-tysięcznego sklepu to ważny kamień milowy w naszym rozwoju. Dzięki efektowi skali weszliśmy na poziom niezwykle dynamicznego wzrostu i średnio każdego dnia, gdzieś w Europie otwieramy co najmniej jeden sklep Pepco, a każdego roku wchodzimy na dwa nowe europejskiej rynki – mówił Anand Patel, dyrektor w Pepco.

Akcje Pepco okazyjnie sprzedam

REKLAMA

Jako Grupa Pepco chcemy otworzyć 20 000 sklepów w całej Europie

– zapowiedział.

Pepco należy do południowoafrykańskiego giganta Steinhoff International Holdings, która do niedawna miała 79 proc. udziałów w spółce Pepco. Kilka dni temu koncern z RPA sprzedał pakiet 6,6 proc. akcji spółki za około 1,5 mld zł. Była to tak zwana szybka sprzedaż, poniżej ceny rynkowej. Steinhoff od kilku lat zmaga się z problemami finansowymi i wysokim zadłużeniem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA