REKLAMA
  1. bizblog
  2. Technologie
  3. Zakupy

Nowy asystent w Ikei pomoże zaprojektować wnętrze. To sztuczna inteligencja

Podpowie, który stół wybrać do twojej jadalni, pokaże, jak będzie wyglądał w twoim mieszkaniu. Albo spełni inną prośbę dotyczącą projektowania i zakupów. Ikea znów sięga po sztuczną inteligencję, żeby — jak twierdzi — ułatwić klientom urządzenie wnętrz.

11.02.2024
19:11
Nowy asystent w Ikei pomoże zaprojektować wnętrze. To sztuczna inteligencja
REKLAMA

Sieci handlowe coraz śmielej eksperymentują ze sztuczną inteligencją. Dołącza do nich meblowy gigant, który wykorzysta ChatGPT, żeby klienci mogli łatwiej i szybciej zaprojektować wnętrza oraz robić zakupy. Nowy asystent AI udzieli użytkownikom spersonalizowanych rad dotyczących mebli i wystroju. I to uwzględniając na przykład wymiary kuchni czy sypialni, styl, wymagania funkcjonalne i – co ważne – budżet. Przydatne, prawda?

REKLAMA

Doradzi z wnętrzem, podpowie gdzie znajdziesz produkt

Sztuczną inteligencję można na przykład zapytać: „jak ten produkt będzie wyglądał w mojej kuchni”, czy poprosić „znajdź drewniany stół dla ośmiu osób”. Jak zapowiada sieć, dzięki asystentowi miłośnicy Ikei mogą:
• Skorzystać z GPT, aby wyrazić swoje specyficzne potrzeby w zakresie projektu domu i otrzymać spersonalizowane rekomendacje. Na przykład: „Pokaż mi przytulny układ salonu w małym mieszkaniu z wykorzystaniem materiałów zrównoważonych”.
• Przeglądać obszerny katalog Ikei zawierający tysiące produktów i sprawdź ich dostępność w różnych lokalizacjach.
• Inspirować się projektami i transformacjami innych klientów Ikei, a także wskazówkami od ekspertów w dziedzinie wyposażenia wnętrz.

Więcej wiadomości o zakupach i sklepach:

Ikea romansuje z AI

REKLAMA

Asystent, który ułatwi urządzanie mieszkania lub dom dostępny jest wyłącznie w sklepie OpenAI GPT. Na razie na terenie Stanów Zjednoczonych, ale niewykluczone, że docelowo wkroczy także na inne rynki.

Zresztą to nie pierwsze narzędzie AI, na które stawia Ikea. W ubiegłym roku firma stworzyła nowe narzędzie umożliwiające klientom wirtualne przestawianie i ustawianie mebli w ich przestrzeniach. Nowe narzędzie cyfrowe Ikea Kreativ pozwala na łatwe aranżowanie każdej przestrzeni, a dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji dokładnie widać, jak może zmienić się wnętrze. A wystarczy tylko smartfon i aplikacja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA