REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca
  3. Pieniądze

Nawet 700 zł w weekend. Dorabianie to nowy trend na rynku pracy

Wysokie ceny za media, paliwo i żywność zmusiły wielu Polaków, aby po pracy szli do drugiej pracy. Jedna pensja to obecnie nie wystarczające źródło dochodu na pokrycie kosztów utrzymania i życia. W dodatku wielkimi krokami zbliżają się święta, a to oznacza, że pieniądze z portfela będą znikać w jeszcze szybszym tempie. Gdzie szukać dodatkowej gotówki, aby wspomóc rodzinny budżet?

12.12.2022
17:18
Nawet 700 zł w weekend. Dorabianie to nowy trend na rynku pracy
REKLAMA

Okres okołoświąteczny jest dobrym momentem, aby poszukać dodatkowego źródła dochodu. Jest wtedy tak duże zatrzęsienie ofert pracy dorywczej, że można śmiało w nich przebierać, aby wyszukać najlepszą, bądź najbardziej atrakcyjną.

REKLAMA

Gdzie jeszcze jest praca od zaraz?

Jak wskazuje Tikrow, agencja pracy natychmiastowej, na niektórych stanowiskach można zarobić nawet ok. 700 zł netto. I co ważne - pieniądze wpłyną na konto w ciągu doby od zakończenia zlecenia.

To ostatni moment, by zdecydować się na dorywczą pracę w grudniowy weekend - mówi Krzysztof Trębski, członek zarządu Tikrow.

I dodaje, że choć jest jeszcze sporo ofert pracy, to nie brakuje również i chętnych do dorobienia sobie niemal 700 zł w 3 dni.

Na jakich stanowiskach można liczyć na pracę od zaraz i gdzie można zarobić najwięcej? Oto 5 najatrakcyjniejszych ofert pracy dorywczej na ostatni weekend przed świętami:

  1. Magazynier - 224 zł netto za dzień

Pracując jako magazynier przez trzy dni po 8 godzin (np. od piątku do niedzieli) można liczyć na 672 zł netto wynagrodzenia. Największe zapotrzebowanie na magazynierów jest właśnie przed świętami oraz pod koniec roku.

Osoby posiadające uprawnienia do kierowania wózkami widłowymi mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie niż pracownika, który takich uprawnień nie posiada - podpowiadają eksperci z Tikrow.

2. Pracownik wsparcia sprzedaży - 216 zł netto za dzień

Dodatkowe ręce do pracy są w cenie w sklepach w okresie okołoświątecznym. Zakres obowiązków zależy od branży, którą reprezentuje sklep. W galeriach handlowych są to często sklepy odzieżowe, RTV/AGD, dyskonty czy księgarnie. Jak tłumaczą eksperci, na tym stanowisku na pewno przydadzą się zdolności manualne i komunikatywność.

3. Obsługa zwrotów w sklepie on-line - 216 zł za dzień

Przedłużony weekend w pracy na stanowisku pracownika obsługi zwrotów w sklepie on-line może przynieść dodatkowe 648 zł netto za trzy dniówki.

Niezbędne umiejętności: refleks i podstawowa znajomość komputera, który jest konieczny do obsługi zamówień - przypominają eksperci od pracy natychmiastowej.

4. Kasjer lub pracownik sklepu - 208 zł za dzień

Pracując przez trzy dni, jako kasjer lub pracownik rozkładający towary na półkach można dorobić 624 zł netto. Co jest potrzebne do wykonywania tej pracy? W tym wypadku będą to siła fizyczna, ale również cierpliwość.

5. Pomoc logistyczna - 192 zł netto za dzień

Za trzy dni pracy na stanowisku pomocy logistycznej można otrzymać 576 zł netto. Jest to praca dla osób, które już mają doświadczenie w kompletowaniu zamówień i pakowaniu.

Druga praca to nowy trend na rynku pracy

Ostatni rok był bardzo wykańczający dla portfeli Polaków, które z miesiąca na miesiąc były coraz chudsze.

Już nie mówimy o oszczędzaniu, bo wiele osób nie ma z czego odkładać, lecz o potrzebie dodatkowej gotówki na bieżące wydatki. Chęć dorabiania wśród Polaków od zawsze była wysoka, obecnie jest jeszcze wyższa - wskazuje Krzysztof Trębski, członek zarządu Tikrow.

I przywołuje badanie LiveCareer.pl , w którym aż 60 proc. respondentów przyznało, że pensja nie wystarcza im na życie lub ledwo wystarcza na pokrycie podstawowych wydatków.

REKLAMA

Nowym źródłem dochodu może być tzw. praca na godziny - mówi Trębski.

I dodaje, że forma ta zyskuje na coraz większej popularności, bo jest do połączenia z codziennymi obowiązkami czy pracą etatową.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA