REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Pół miliona złotych za palenie marihuany. To nie mandat, to oferta pracy

Nic dziwnego, że oferta pracy niemieckiej spółki Cannamedical Pharma cieszy się sporym zainteresowaniem. Poszukiwania na rynku sommeliera konopnego nie zdarzają się zbyt często. Zwłaszcza za całkiem dobre pieniądze. A że mają liczyć się w pierwszej kolejności tylko kwalifikacje, to nasi zachodni sąsiedzi powinni szykować się na zasyp CV również kandydatów z Polski.

14.02.2023
17:52
Pół miliona złotych za palenie marihuany. To nie mandat, to oferta pracy
REKLAMA

To oferta pracy, która mocno wyróżnia się na tle innych. Ale wcale nie potencjalny zarobek robi tutaj główną robotę. Chociaż do 100 tys. euro rocznie (czyli blisko 480 tys. zł, co daje miesięcznie jakieś 40 tys. zł) to jednak wypłata nie do przeceniania. Istotniejsze jednak, za co takie pieniądze mielibyśmy otrzymywać. Okazuje się bowiem, że niemiecka spółka Cannamedical Pharma, która pokrywa już około jednej czwartej niemieckiego zapotrzebowania na medyczną marihuanę, poszukuje sommeliera konopnego. Czyli osoby, która przed dopuszczeniem kolejnych partii marihuany do sprzedaży, będzie testować jej jakość. Burak Seckinok, dyrektor sprzedaży Cannamedical Pharma, zwraca uwagę, że kluczowe dla wysokiej jakości jest stężenie THC i CBD, ale również profil terpenowy, zapach i cechy kwiatu.

REKLAMA

Szukamy utalentowanych i zmotywowanych ludzi, którzy pomogą nam się rozwijać - czytamy w ogłoszeniu Cannamedical Pharma.

Marihuana medyczna: Niemcy szukaj sommeliera

To wcale nie będzie siedzenie w fotelu i odpalanie kolejnych skrętów. Żeby sięgnąć po te 100 tys. euro rocznie trzeba się będzie ciut bardziej namęczyć. Chodzi m.in. o monitoring zagranicznych plantacji w Australii, Kanadzie, Portugalii, Macedonii i Danii. W samych Niemczech sommelier konopny miałby też sprawdzać jakość dostarczanego materiału.

Trzeba będzie również zarządzać łańcuchem dostaw. Do jego obowiązków należeć będzie także pisanie fachowych artykułów o odmianach, ich uprawie i producentach, i też prowadzenie pracy edukacyjnej, związanej z konopiami medycznymi. I jest jeszcze podstawowy warunek dla kandydatów na marihuanowego testera. 

Sam jest aktywnym pacjentem, który zażywa marihuanę. Dopiero wtedy może brać udział w rekrutacji - uprzedza dyrektor firmy David Henn.

Rynek konopny będzie w następnych latach tylko rosnąć

Poszukiwanie sommeliera konopnego to kolejny dowód na to, że rynek marihuany medycznej tylko rośnie w siłę. Nawet prognozy dla polskiego rynku konopi leczniczych są tylko pozytywne. Już w 2026 r. ma być wart nawet 2,2 mld zł. Z kolei do 2030 r. globalny rynek ma być wart prawie 54 mld dol., z CAGR na poziomie 23,6 proc. w latach 2021-2030. Systematycznie zwiększa się również liczba samych pacjentów leczących się marihuaną medyczną. W Polsce w 2020 r. było takich pacjentów 4,4 mln. W 2025 r. ma już ich być 5,6 mln. 

REKLAMA

Polska jest obecnie jednym z największych rynków medycznej marihuany w Europie pod względem ilości pacjentów - przekonuje Agnieszka Teodoru z wrocławskiej fundacji CannMedica.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA