REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Lądowanie w Radomiu z niemiłą niespodzianką. Tak nowe lotnisko obsłuży pasażerów

LOT podał godziny wylotów i przylotów z lotniska w Radomiu. Część z nich może okazać się dla pasażerów mocno problematyczna, bo choć port nie cierpi na razie na nadmiar połączeń, to część z nich realizowana jest bardzo późno w nocy.

30.09.2022
6:59
Lądowanie w Radomiu z niemiłą niespodzianką. Tak nowe lotnisko obsłuży pasażerów
REKLAMA

Z lotniska Radom-Warszawa lata już LOT. W systemie rezerwacyjnym przewoźnika pojawiły się zapowiadane wcześniej połączenia do Rzymu, Kopenhagi i Paryża.

REKLAMA

Inną kwestią są jednak godziny, w których są realizowane te połączenia. Przyznam, że czekałem na podanie ich do publicznej wiadomości z niecierpliwością. I co tu dużo mówić – jestem rozczarowany.

Lotnisko w Radomiu z dala od metropolii

To sprawia, że duża część pasażerów będzie musiała do niego dojeżdżać, pokonując spory dystans. Z tego względu zakładałem, że linie lotnicze będą celować przede wszystkim w późne godziny poranne i popołudnie, unikając sytuacji, w których podróżni będą musieli stawiać się na lotnisku wczesnym świtem, albo będą zmuszeni kończyć swoją wycieczkę w Radomiu w środku nocy. Nie do końca się udało.

Z perspektywy przyjezdnego bardzo rozsądnie wyglądają przede wszystkim połączenia z Rzymem.

  • Radom – Rzym wylot 13.30, przylot 15.40 (wtorki, piątki, niedziele)
  • Rzym – Radom wylot 16.40, przylot 18.50 (wtorki piątki, niedziele)

Kopenhaga? Tu jest nieco gorzej, głównie ze względu na konieczność stawienia się przy wylocie na radomskim lotnisku realnie około godziny szóstej rano.

  • Radom – Kopenhaga wylot 7.50, przylot 9.30 we wtorki, piątki, niektóre niedziele)
  • Kopenhaga – Radom wylot 10.30, powrót 15.40 (wtorki, piątki, niektóre niedziele)

No i Paryż. Przylatując ze stolicy Francji, pasażer pojawi się na płycie lotniska w Radomiu o 22.00. Podejrzewam, że było to podyktowane taką a nie inną dostępnością slotów na lotnisku Charlesa de Gaulle'a, ale z perspektywy klienta LOT-u jest to mało komfortowa sytuacja.

  • Radom – Paryż CDG wylot 20.15, przylot 22.45 (wtorki, piątki, niedziele)
  • Paryż CDG – Radom wylot 19.45, przylot 22.00 (poniedziałki, czwartki, soboty)

Spojrzałem, jak wyglądają połączenia komunikacyjne Radomia

Interesował mnie rzecz jasna naturalny dostawca klientów, jakim jest Warszawa. Po godzinie 22.00 ze stacji Radom Główny odjeżdżają dwa pociągi – o 22.39 i 23.12. Oba są w stolicy przed pierwszą w nocy. Przejazd z terminalu na dworzec zajmuje samochodem 10 minut, zapas czasowy nie jest więc wcale duży. Zakładając duże zainteresowanie ze strony pasażerów, taksówkarze mogą nie podołać. Ciekawe, czy szykowane są jakieś specjalne połączenia.

REKLAMA

Druga opcja to autobus bezpośrednio do Warszawy. Nie jest różowo. Sprawdziłem godziny odjazdu dwóch znanych przewoźników. Jeden z nich po 19.30 już nie kursuje, drugi o 21.37 robi przerwę i kolejne połączenia ma dopiero przed drugą w nocy. Uff, najlepiej podróżować własnym samochodem.

Pierwsze loty PLL LOT z Radomia odbędą się 28 kwietnia 2023 r. Poza naszym narodowym przewoźnikiem obecność na tym lotnisku zadeklarowały biura podróży – Itaka i Nekera. Wejścia na Warszawa-Radom nie wyklucza Wizzair, ale węgierki lowcost stawia w tej sprawie twarde warunki. Siatka portu obejmuje na ten moment dziesięć kierunków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA