REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Klarna idzie jak burza. Podbija kolejne rynki

Klarna coraz prężniej rozwija się w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Oprócz Polski jest już obecna w Rumunii, Czechach i Węgrzech. Teraz do tego grona dołączyła również Słowacja.

14.05.2024
20:23
Klarna idzie jak burza. Podbija kolejne rynki
REKLAMA

Klarna specjalizuje się w płatnościach odroczonych. Dzięki nim za zakupy możemy zapłacić nawet po 30 dniach lub w trzech ratach. Ekspansja ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne rozwiązania płatnicze w regionie.

REKLAMA

Aplikacja Klarny pozwala również zarządzać płatnościami, śledzić wydatki i zwroty towarów. Fintech współpracuje również ze sklepami, oferując programy cashback. Jednym z pierwszych partnerów Klarny na rynku słowackim będzie globalny modowy sklep internetowy About You.

Za ekspansję odpowiada polski zespół Klarny

Jesteśmy podekscytowani, że możemy wprowadzić nasze innowacyjne rozwiązania płatnicze na rynek słowacki. Dzięki nim konsumenci zyskają większą kontrolę nad swoimi finansami, a sprzedawcy otrzymają narzędzia, które pomogą im rozwijać biznes i podnosić jakość doświadczeń zakupowych - mówi Łukasz Dwulit, Head of Klarna CEE.

Przypomnijmy - za założeniem Klarny stoi zaś inny Polak Sebastian Siemiątkowski. Jego rodzice wyemigrowali z Polski jeszcze w latach 80. Osiedlili się w Szwecji, gdzie Sebastian już 19 lat rozwija fintech.

Czytaj więcej o Klarnie:

 class="wp-image-1440916"
Sebastian Siemiątkowski
REKLAMA

Jak sobie radzi ten fintech?

W najlepszym momencie Klarna była wyceniana na 45,6 mld dol. Teraz jednak jej wycena spadła znacząco, bo do 7,85 mld dol. W grudniu spółka ogłosiła pierwszy od czterech lat zysk kwartalny. Sam Siemiątkowski koncentruje się zaś na debiucie na Wall Street.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA