REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Jest Solorz, jest Brzoska, jest gigant stojący za sukcesami Ubera i TikToka, to teraz zmienimy nazwę z eobuwie na Modivo

Tuż przez planowanym IPO wchodząca w skład Grupy CCC spółka eobuwie.pl zmieni nazwę na Modivo. Wśród akcjonariuszy przyszłego debiutanta są Zygmunt Solorz, Rafał Brzoska i japoński Softbank. Jestem bardzo ciekawy, co z tego wszystkiego wyniknie.

23.12.2021
10:13
Jest Solorz, jest Brzoska, jest gigant stojący za sukcesami Ubera, to teraz zmienimy nazwę z eobuwie na Modivo
REKLAMA

Eobuwie.pl rozpoczyna prace nad zmianą nazwy spółki. Według planów od lutego 2022 roku formalnie będzie ona funkcjonować jako Modivo. Decyzja ta wiąże się z planowanym debiutem giełdowym oraz dalszym rozwojem na rynkach zagranicznych – tłumaczy spółka w komunikacie.

REKLAMA

Jak dodaje, że domena sklepu internetowego eobuwie.pl, jak i pozostałych platform na rynkach zagranicznych pozostaną bez zmian. Decyzja o zmianie nazwy zapadła na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbyło się w środę 22 grudnia.

Strategiczna decyzja akcjonariuszy eobuwie.pl

Damian Zapłata, prezes zarządu eobuwie.pl, podkreśla, że w kontekście zbliżającego się terminu IPO i planowanej ekspansji zagranicznej zmiana nazwy to strategiczna decyzja.

Realizację ambitnych celów wspierać będzie chwytliwa i łatwa do wypowiedzenia w każdym kraju nazwa. Zdecydowaliśmy się na Modivo, ponieważ wspiera ona nasz przekaz. Spółka ma ogromny potencjał wzrostu w strategicznym dla nas obszarze fashiontech – wyjaśnia cytowany w komunikacie szef eobuwia.pl.

Jak przekonuje, że Modivo to uniwersalna nazwa, która w przyszłości będzie wykorzystywana w relacjach z branżą i partnerami zagranicznymi. Natomiast klienci nadal będą robić zakupy i na eobuwie.pl, i na Modivo.pl.

Modivo to sklep internetowy należący do eobuwia i sprzedający ubrania już trzynastu europejskich krajach. Powstał w 2019 r., w 2020 otworzył pierwszy sklep stacjonarny. W zamyśle założyciela grupy eobuwie Krzysztofa Grzymkowskiego platforma ma stanowić konkurencję dla Zalando, Answear i AboutYou.

Dziś oba brandy eobuwie.pl i Modivo pełnią istotną rolę na modowym rynku e-commerce w Europie. Chcemy tę pozycję umacniać nie tylko atrakcyjną ofertą, ale poprzez szybką dostawę i obsługę klientów na najwyższym poziomie – przekonuje cytowany w komunikacie CEO eobuwia Damian Zapłata.

Czas na prospekt i szczegóły IPO Modivo

Eobuwie.pl to największy internetowy sprzedawca obuwia i akcesoriów w Europie Środkowo-Wschodniej, działający obecnie na 17 europejskich rynkach. Oferuje ponad 177 tys. produktów od ponad 580 marek.

Do wejścia na giełdę eobuwia/Modivo zgodnie z zapowiedziami szefów Grupy CCC ma dojść do końca przyszłego roku. Wśród akcjonariuszy są już japoński Softbank, który zgodnie z umową z lipca za pośrednictwem funduszu Vision Fund 2, tego samego, który stał za IPO Ubera i właściciela TikToka, ma zainwestować w spółkę 500 mln zł.

REKLAMA

Pierwszym krokiem do przebudowy akcjonariatu poprzedzającego debiut na parkiecie eobuwia/Modivo było z kolei objęcie po 10-proc. akcji przez Cyfrowy Polsat Zygmunta Solorza i kontrolowaną przez Rafała Brzoskę spółkę A&R Investments Limited. W myśl podpisanej w marcu umowy oba podmioty również miały wyłożyć po 500 mln zł. Jak widać CCC, zadbało o właściwe portfolio inwestorów.

Czekam zatem na szczegóły giełdowego usamodzielnienia Modivo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA