REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Evolution otwiera swoje centrum inżynieryjne w Warszawie. Szuka 200 osób do pracy w IT

Evolution, globalny twórca i dostawca oprogramowania do gier online, wkracza do Polski. W Warszawie otwiera swoje centrum inżynieryjne, będące jego dziesiątą taką placówką na świecie, w której utworzy 200 nowych miejsc pracy.

14.12.2021
13:09
Evolution otwiera swoje centrum inżynieryjne w Warszawie. Szuka 200 osób do pracy w IT
REKLAMA

Polska jest ważnym punktem na mapie rynku gier komputerowych, a polskie gry wideo to potęga. W 2020 roku przychody polskiej branży gier wyniosły 969 mln euro. Podbiliśmy nawet USA. W branży pracuje w Polsce już ponad 12 tys. osób. Nic dziwnego, że coraz więcej firm otwiera w naszym kraju swoje oddziały.

REKLAMA

Wśród nich jest szwedzki Evolution, który rozbudowuje sieć swoich technologicznych centrów, a jedno z nich tworzy w Polsce. Centrum w Warszawie będzie koncentrowało się na rozwiązaniach back-endowych, obsługujących całe portfolio produktowe firmy. W polskim oddziale firmy stworzonych zostanie 200 nowych miejsc pracy. Stos technologiczny Evolution, czyli technologie używane przez firmę to głównie TypeScript js w warstwie frontend oraz Scala/Akka w warstwie backend. 

Polska znana jest z wysoko wykwalifikowanej kadry programistów pracujących w Scali oraz aktywnej społeczności inżynierów oprogramowania

– mówi Anastasia Priede, Head of Engineering Departments and Global Growth w Evolution. 

Rekrutacja już trwa. Evolution szuka pracowników i oferuje bootcampy

Otwarcie biura zaplanowane jest na 2022 rok. Firma rozpoczęła już rekrutację pracowników – w pierwszej kolejności poszukiwani są doświadczeni inżynierowie oprogramowania ze znajomością Scali, JavaScript i Data.

Evolution oferuje także bootcampy, czyli przygotowawcze kursy programowania – w Scali (ruszy w styczniu 2022) i TypeScript. Są one bezpłatne, a najlepsi kursanci mogą liczyć na zatrudnienie w firmie i wsparcie doświadczonego pracownika w dalszym rozwoju umiejętności.  

Działamy w czołówce rozwoju technologicznego. W wyjątkowo konkurencyjnej branży gier online, użytkownicy korzystają z rozwiązań, które zapewniają im najlepsze doświadczenia, zarówno pod względem rozrywki, dostępu, jak i możliwości bezproblemowego przemieszczania się między urządzeniami. Dlatego nieustannie rozwijamy nasze zespoły backendowe, które są kluczowe dla naszego biznesu

– dodaje Anastasia Priede.

Szwedzki Evolution zatrudnia w sumie 12 tysięcy osób

REKLAMA

Evolution to szwedzki, międzynarodowy dostawca wysokiej jakości gotowych rozwiązań dla operatorów gier online, obecny na rynku od 15 lat Posiada dziesięć centrów inżynieryjnych i zatrudnia na całym świecie przeszło 12 tysięcy pracowników, w tym ponad 1000 programistów.

Firma tworzy koncepcje produktów, rozwija oprogramowanie, oferuje, wprowadza na rynek i integruje produkty z interfejsem operatora oraz dostarcza zarówno rozwiązania techniczne, jak i personel potrzebny do ich obsługi. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA