REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Najlepsi zarabiają 30 tys. zł miesięcznie. Potentat ogłasza właśnie nabór. Nie wymaga doświadczenia

Zarobki w IT cztero-, pięciokrotnie wyższe niż średnia krajowa mocno działają Polakom na wyobraźnię, ale powinniście wiedzieć, że na takie uposażenie mogą liczyć tylko prawdziwi wymiatacze. Początkujący muszą zadowolić się o wiele niższymi pensjami, ale jeśli potraktują czas jako okazję na naukę i inwestycję, wcześniej czy później awansują na średnią półkę, gdzie pojawiają się bardzo atrakcyjne oferty. Właśnie nadarza się okazja, by wykonać pierwszy krok: ruszył nabór na przyszłoroczny bootcamp organizowany przez firmę Evolution.

08.12.2022
13:49
Najlepsi zarabiają 30 tys. zł miesięcznie. Potentat  ogłasza właśnie nabór. Nie wymaga doświadczenia
REKLAMA

Praca w IT kojarzy się na razie Polakom z sutym wynagrodzeniem, ale lada chwila na znaczeniu może też zyskać stabilność tej branży. Choć za oceanem w firmach związanych z branżą IT wciąż utrzymuje się zjawisko tzw. hiring freeze, w Europie jest inaczej. Firmy zamiast zamrażać, rozkręcają rekrutacje. Hiring freeze oznacza ograniczenie lub całkowite wstrzymanie procesów rekrutacyjnych. W 2022 roku taką strategię przyjęło wielu pracodawców w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Na ograniczenie rekrutacji, często zwolnienia, zdecydowały się największe firmy technologiczne – Meta, Twitter, Uber, Netflix.

REKLAMA

W Europie, w tym w Polsce, liczba ofert pracy w IT cały czas rośnie. No Fluff Jobs w pierwszej połowie 2022 roku odnotował w Polsce wzrost opublikowanych ogłoszeń o 97 proc.! Ba, według wielu rekruterów to najlepszy moment, by zatrudniać.

Evolution szuka specjalistów od Scali

Jacek Mrzygłód, Employer Branding and Communications Lead w Evolution, zauważa, że europejski rynek IT jest w bardzo dobrej kondycji i dlatego już niebawem możemy mieć do czynienia z odwrotnym zjawiskiem niż w USA. Mowa o labor hoarding, czyli gromadzeniu zasobów ludzkich na trudniejsze czasy.

Zatrudnianie talentów w obecnej sytuacji jest najlepszą strategią. Dlatego ponownie otwieramy kolejny darmowy Scala bootcamp, który cieszy się zainteresowaniem i po którym można znaleźć w naszej firmie zatrudnienie i rozpocząć nowy etap zawodowy w międzynarodowej firmie z ciekawymi projektami – zapowiada Jacek Mrzygłód.

Od wielu miesięcy na rynku pracy utrzymuje się wysokie zainteresowanie programistami znającymi Scalę. Z technologii tej korzystają największe firmy technologiczne świata.

Jak tłumaczą eksperci, atrakcyjność tego języka wynika z tego, że jest ona bardzo elastyczna i przez to ma szerokie zastosowanie. Dodatkowo bardzo dobrze współgra z kodami Javy, co daje dostęp do wielu istniejących bibliotek.

To, co wyróżnia ten język, według Marcina Kustra, Backend Developer w Evolution, to bogaty system typów, doskonałe wsparcie dla narzędzi opartych na Javie oraz nacisk na sprawdzanie w czasie kompilacji, a nie w czasie uruchamiania i dopasowywania wzorców.

Aliaksandr Baranouski, Backend Developer w Evolution, postrzega z kolei Scalę jako przedłużenie Javy i reklamuje jej wykorzystanie do programowania funkcjonalnego.

Doświadczony programista Scali zarabia średnio na B2B 27 tys. zł + VAT

Według kalkulatora wynagrodzeń No Fluff Jobs mediana zarobków dla seniorów programujących w Scali to przy umowie B2B 27 tys. zł (+VAT) miesięcznie. W przypadku umowy o pracę można liczyć na 20,5 tys. zł brutto miesięcznie. Najwyższe stawki dla specjalizujących się w tej technologii to 31 tys. zł (+VAT) na B2B, a przy umowie o pracę 24 tys. zł brutto.

Takie zarobki działają na wyobraźnię, trudno się dziwić, że Polacy tak garną się do pracy w IT. Z jednego z badań przeprowadzonych przez Evolution wynika, że jedna czwarta Polaków chciałaby przebranżowić się i rozpocząć karierę IT.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Evolution organizuje właśnie kolejny trzymiesięczny bezpłatny Bootcamp (styczeń-marzec). Chętni mogą się zgłaszać do 23 grudnia. Evolution zaprasza wszystkich chętnych, którzy znają już podstawy Scali, Javę, ale również tych, którzy nie mają doświadczenia programowaniem funkcyjnym, a chcieliby się nauczyć jego podstaw. Najlepsi otrzymają od firmy oferty pracy.

Bootcamp Evolution Scala. Czego można się nauczyć?

Volha Shuleika, Backend Developer w Evolution, zaczął uczyć się Scali, kiedy był studentem. W 2020 roku dołączył do jednego z pierwszych bootcampów Evolution Scala. Po jego zakończeniu dołączył do zespołu inżynierów tej firmy.

Później zdecydowałem się dołączyć do zespołu mentorów, aby podzielić się wiedzą i zaprosić chętnych do nauki zarówno OOP, jak i funkcjonalnych aspektów Scali w podstawowych pojęciach, takich jak klasy, obiekty, cechy i struktury kontrolne, a także jak stosujemy je w kodzie stylizowanym na funkcjonalny – opowiada.

Jak dodaje, pod koniec kursu jego uczestnicy będą odkrywać Event Sourcing i wzorce CQRS.

REKLAMA

Podzielę się naszym doświadczeniem w pracy z tymi wzorcami i tym, jak je zaimplementować za pomocą narzędzi dostępnych dla Scali – zdradza Volha Shuleika.

Evolution to międzynarodowy dostawca rozwiązań dla operatorów gier online, obecny na rynku od 15 lat. Firma posiada na całym świecie dziesięć centrów inżynieryjnych, w których zatrudnia 12 tysięcy pracowników, w tym ponad tysiąc programistów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA