REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Nowa zmiana w sklepie PGG. Najpopularniejszy ekogroszek wypadł z oferty. Klienci: to spisek

Kolejna zmiana w sklepie PGG, ale tym razem klienci nie będą z niej za bardzo zadowoleni. Bo z dnia na dzień wycofano ze sprzedaży cieszący się dużym wzięciem ekogroszek Pieklorz. Powód? Spółka tłumaczy się uwarunkowaniami geologiczno-górniczymi. Ale kupujący w sklepie PGG w social mediach wietrzą spisek i sugerują, że Pieklorz już nie jest w sprzedaży celowo. Bo to za dobry opał, a PGG chce w pierwszej kolejności pozbyć się tego gorszego.

26.05.2023
9:15
ekogroszek-sklep-PGG-wegiel
REKLAMA

Ostatnio nie ma tygodnia, żeby w sklepie PGG nie było jakieś zmiany. A to ruszyła promocja, dzięki której drugie zamówienie może być o 400 zł tańsze na tonie, a to dodano płatności odroczone, a potem też wyłączono gwarancję koszyka. Teraz nastała kolejna nowość, której jednak klienci sklepu PGG dobrze wspominać nie będą. Wszystko dlatego, że od 25 maja uszczuplił się węglowy asortyment i w sklepie PGG nie kupimy już więcej ekogroszku Pieklorz, jednego z najbardziej popularnego opału wśród klientów, który pochodzi z KWK Chwałowice. 

REKLAMA

Z uwagi na uwarunkowania geologiczno-górnicze skutkujące podwyższoną spiekalnością węgla sortyment Pieklorz z KWK ROW Ruch Chwałowice nie będzie dostępny w sprzedaży w sklepie. Jednocześnie zachęcamy do zakupów innych porównywalnych produktów tj. sortymentu Karlik, Karolinka czy Retopal - tłumaczy swoją decyzję PGG.

Ekogroszek Pieklorz był za dobry dla klientów

Klienci sklepu PGG nie za bardzo jednak wierzą tym słowom. Ich zdaniem za usunięciem ekogroszku Pieklorz z oferty handlowej sklepu PGG musi stać coś innego. Padają różne sugestie. 

Po prostu węgiel z Chwałowic jest lepszy (kaloryczniejszy od pozostałych) a najpierw chcą nam sprzedać najgorszy połączony pewnie z tym importem którego nikt nie chce się dotykać - przypuszcza jeden z internautów.

Głos podnoszą także ci, którzy już skorzystali z promocji sklepu PGG Drugie Tyle Węgla. I skoro w pierwszym zamówieniu kupili ekogroszek Pieklorz, to w drugim chcą tak samo.

Kupiłem tonę Pieklorza w promocji, więc oczekuję drugiej tony takiego samego a nie np. tego szajsu Retopala - stawia sprawę jasno jeden z klientów sklepu PGG.

Przypomnijmy: ekogroszek Pieklorz PGG wprowadziła do sprzedaży indywidualnym klientom w drugiej połowie stycznia 2021 r. Spółka wtedy zapewniała: 

To produkt pewny, którego parametry fizykochemiczne gwarantują poprawne funkcjonowanie prawidłowo ustawionego automatycznego kotła węglowego i na pewno są zgodne z deklaracjami sprzedawcy.

REKLAMA

Nowe zasady logowania w sklepie PGG

Wycofanie ekogroszku Pieklorz ze sprzedaży, to nie jedyna nowość, na jaką muszą przygotować się klienci sklepu PGG. Doszło też do zmiany zasad logowania. Obecnie już nie potrzeba Profilu Zaufanego, jak to było do tej pory. Od teraz w tym celu wystarczy założyć Konto Klienta w sklepie PGG i gotowe, można już robić opałowe zakupy online.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA