REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Praca w Polsce, zarobki w funtach. Deliveroo łowi nad Wisłą programistów

Deliveroo dostało finansowanie, korzysta z epidemicznego boomu na rynku dostaw i powiększa zespół. Szukając zdolnych programistów, brytyjski startup sięga po pracowników z Polski.

28.09.2020
17:07
no fluff jobs
REKLAMA

Deliveroo ma w Europie już tak ugruntowaną pozycję, że nie trzeba go przedstawiać. Na wszelki wypadek napiszmy jednak, że to brytyjski („nieco” większy) odpowiednik naszego pyszne.pl.

REKLAMA

Startup, tak jak większość firm zajmujących się dowozem jedzenia, ma w trakcie pandemii wyjątkowo dobrą passę. Przykładowo w Hong Kongu pozyskał do współpracy 1500 restauracji i dzisiaj z jego aplikacji można zamawiać dowóz z ponad 40 proc. lokali w tym mieście. Serwis porozumiał się również z Aldi, jedną z największych sieci na Wyspach i dowozi zakupy mieszkańcom Londynu.

Ekspansję ułatwia mu na pewno ubiegłoroczna runda finansowa, w ramach której zgarnął od Amazona 575 mln dol. Łącznie, od początku istnienia Deliveroo, inwestorzy włożyli w platformę już 1,5 mld dol. Dostawca jedzenia działa już na 12 rynkach, współpracuje z 60 tys. kierowców i obsługuje zamówienia z 60 tys. restauracji w ponad 500 miastach na całym świecie.

Brytyjski rynek pracy zaczął się jednak robić dla dostawy zbyt mały. Firma ma co prawda zdalnie pracujących programistów z Nowego Jorku, ale do tej pory dość zachowawczo podchodziła do zatrudniania poza Wielką Brytanią.

Teraz Deliveroo szuka ponad 20 pracowników w Polsce. Brytyjczycy podają, że raz pierwszy zatrudniają programistów na dużą skalę poza Wyspami.

Dla Deliveroo pracuje setki pracowników technicznych w naszej centrali w Londynie. W miarę rozwoju firmy, staramy się dotrzeć do nowych źródeł talentów. Zdecydowaliśmy się na rekrutację w Polsce, ponieważ słynie ona ze zdolnych i doświadczonych inżynierów oprogramowania

- podkreślił Jamie Edwards, dyrektor ds. Rekrutacji  Deliveroo

Nowi pracownicy mają dołączyć do zespołów deweloperskich full-stack, które zarządzają własnymi projektami, tworząc nowe produkty dla klientów, dostawców i restauracji Deliveroo na całym świecie. Deliveroo wykorzystuje wiele nowoczesnych technologii w ramach architektury mikrousług, w tym Kafka, Docker, DynamoDB, PostgreSQL, Go, Scala, Ruby i Rus. Firma podaje, że kandydaci nie muszą mieć bezpośredniego doświadczenia w tych technologiach, za to powinni się szybko uczyć.

Aplikować o pracę można w tym miejscu. Co istotne, zatrudnienie w Deliveroo nie wiąże się z koniecznością przeprowadzki. Rekrutowani inżynierowie oprogramowania będą pracować w pełni zdalnie. Startup nie podaje w ogłoszeniach wysokości wynagrodzenia, ale jeżeli chce liczyć na sukces, będzie ono musiało być bardzo konkurencyjne. Z raportu No Fluff Jobs wynika, że ubiegłym roku mediana wynagrodzeń specjalistów z branży IT w sięgnęła 12,5 tys. zł brutto.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA