REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Takiej promocji na tankowanie jeszcze nie było. Do Orlenu i Circle K dołączają kolejni, zaoszczędzić można 30 gr na litrze

Polscy kierowcy mają coraz więcej powodów do radości. Nie dość, że analitycy rynku paliw zgodnie stwierdzili, że początek wakacji letnich a także przełom czerwca i lipca, wcale nie muszą wiązać się z podwyżkami cen na stacjach, to w dodatku kolejne koncerny kuszą sos siebie promocyjnymi cenami. Swoje propozycje w tym zakresie właśnie pokazał Shell Polska.

27.06.2023
13:05
ceny-paliw-promocje-na-stacjach
REKLAMA

Jak wyliczają to eksperci z e-petrol.pl: w lipcu 2023 r. w porównaniu do ubiegłego roku paliwa będą tańsze o ponad złotówkę na litrze. Kierowcy też nie mają co denerwować się na zapas, bo początek wakacji letnich raczej nie będzie oznaczał żadnych podwyżek. Ma panować spokój. 

REKLAMA

Najbliższe dni nie przyniosą żadnych gwałtownych zmian cen w cennikach sprzedawców paliw - przekonuje Gabriela Kozan, analityk rynku paliw z e-petrol.pl.

Już wtedy eksperci sugerowali wakacyjne promocje. I rzeczywiście, dobre wieści dla polskich kierowców zaraz miał Orlen i sieć stacji Circle K. Jak się okazuje: to jeszcze nie wszystko.

Ceny paliw: Shell Polska ma swoją promocję

Orlen i Circle K już nie są osamotnione, dołącza do nich Shell Polska. W ramach przygotowanej promocji - korzystając z programu lojalnościowego Shell ClubSmart - można otrzymać rabat w wysokości 30 gr za każdy litr paliwa Shell V-Power 95 i Shell V-Power Diesel. Nie ma tutaj zastosowanych żądnych limitów tankowań i wytycznych dotyczących ich częstotliwości. Jednorazowo można otrzymać rabat za zakup maksymalnie 60 litrów paliwa. Akcja promocyjna Shell Polska potrwa do 31 sierpnia 2023 r. 

Chcemy doceniać naszych stałych klientów i poprzez dodatkowe atrakcyjne rabaty powiedzieć im „dziękujemy, że jesteście”. Pokazujemy też, że najwyższej jakości paliwa możemy oferować nie tylko we wtorki i w czwartki, ale przez cały tydzień - twierdzi Justyna Goraj, dyrektorka marketingu Mobility w Shell Polska.

Ze swoją promocją ruszają także stacje BP Polska. Tutaj promocja dotyczy czterech tankowań w miesiącu - każde do 50 litrów. W ten sposób klienci zarejestrowani w programie Payback będą mogli kupić benzynę i olej napędowy taniej o 30 gr na litrze i o 10g/l mniej za autogaz. Przypomnijmy: w ramach promocji Circle K Summer Weekends klienci mogą tankować dowolne paliwo miles, milesPLUS lub SupraGas w obniżonej o 35 gr/l cenie. Zniżki obowiązują w każdy weekend wakacji, od piątku do niedzieli, aż do 3 września. Z kolei w przypadku stacji paliw Orlen, od 30 czerwca do 31 sierpnia 2023 r. paliwo będzie tańsze o 30 gr na każdym litrze, a w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny - o 40 gr.

Ceny najniższe od lutego 2022 r.

REKLAMA

Eksperci przekonują, że taki a nie inny ruch największych, wymusi też odpowiednie działania tych drobniejszych sprzedawców. Analityk rynku paliw z Reflex Rafał Zywert uważa, że mniejsze, prywatne stacje paliw mogą zostać w tej sytuacji zmuszone do obniżki cen paliw na pylonie. Przewidywane ceny w tym tygodniu wynoszą: 6,39–6,51 zł za benzynę Pb95, 6,11–6,24 zł za diesla i 2,84–2,91 zł w przypadku autogazu. 

Biorąc pod uwagę poziom oferowanych, dodatkowych upustów przy tankowaniu w ramach rozpoczynających się wakacyjnych promocji, można pokusić się o stwierdzenie, że kierowcy (przynajmniej na początku wakacji) zatankują najtaniej od połowy lutego 2022 r., czyli sprzed ataku Rosji na Ukrainę - zwraca uwagę Zywert.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA