REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CCC zakasowało właśnie Amazona. Patrzcie i uczcie się, jak robić dostawy ekspresowe

Grupa CCC kupiła udziały w Xpress Delivery, firmie technologicznej specjalizującej się w ekspresowych dostawach. Usługa robi furorę wśród klientów, dlatego zamierza rozszerzać o kolejne miasta w Polsce, a także dla sklepów grupy działających za granicą.

25.08.2021
18:42
odroczone-płatności-Grupa-CCC
REKLAMA

CCC i Xpress Delivery rozpoczęły współpracę dziewięć miesięcy temu, wprowadzając usługę CCC Express. Dzięki niej klienci CCC w 37 miastach w Polsce mogą korzystać z darmowej realizowanej nawet w 90 minut dostawy produktów zakupionych online.

REKLAMA

Taki Amazon mógłby pomarzyć o takim tempie, zwłaszcza że jak na początku sierpnia napisał Łukasz Kotkowski, amerykański gigant mocno przetrzebił zespół pracujący nad dostawami dronem w ramach programu Amazon Prime Air. A przecież to nie były pierwsze zwolnienia w tym dziale, pod koniec ubiegłego roku mocno przetrzebił dział rozwoju i badań.

CCC nie potrzebują dronów, by dostarczyć buty do klienta w półtorej godziny, bo współpracuje z Xpress Delivery. Kurierski startup od trzech lat z dostarcza e-commerce'owi w Polsce w pełni integrowalne rozwiązania logistyczne i IT, korzystając z sieci ponad 15 tys. kurierów.

Zagraniczne dostawy błyskawiczne ruszą najpierw w Pradze

Inwestycja Grupy jest kolejnym etapem pogłębiania współpracy pomiędzy spółkami, które w kolejnych miesiącach zamierzają znacząco rozszerzyć zakres usługi CCC Express – podała spółka w środowym komunikacie.

Karol Półtorak, wiceprezes CCC ds. strategii i rozwoju, podkreśla, że współpraca z Xpress Delivery wpisuje się w cele strategiczne grupy.

Widzimy w rynku ekspresowych dostaw, duży potencjał. Stając się udziałowcem Xpress Delivery będziemy mogli jeszcze bardziej zacieśnić naszą współpracę, poprzez udostępnienie usługi na rynkach zagranicznych oraz w nowych kanałach sprzedaży – wskazuje Karol Półtorak.

Zainteresowanie ekspresowymi dostawami jest duże, dlatego CCC sukcesywnie rozszerza jej dostępność w kolejnych miejscowościach. Obecnie można z niej skorzystać w 37 miastach w Polsce. Od września z dostaw tego samego dnia będą mogli korzystać klienci eobuwie.pl w największych aglomeracjach w Polsce oraz w czeskiej Pradze.

Wybierz: usługę dostawa tego samego dnia i gotowe

REKLAMA

Usługa CCC Express została wprowadzona w listopadzie ubiegłego roku. Aby z niej skorzystać, trzeba podczas zakupów wybrać opcję „dostawa tego samego dnia”. Wtedy kurier dostarczy zakupione produkty do klienta nawet w 90 minut od momentu złożenia zamówienia. Na czym polega tajemnica sukcesu? Otóż przesyłki są realizowane bezpośrednio ze sklepów stacjonarnych.

Jesteśmy dumni, że już po kilku miesiącach od wdrożenia klient inwestuje w naszą spółkę. Jest to najlepszy dowód potwierdzający kierunek i jakość oferowanych przez nas usług – skomentował Dariusz Piotrowski, CEO i współzałożyciel Xpress Delivery.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA