REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

CCC wszędzie pełno. Wskoczyło na Allegro, do Rosji, Wiednia, Pragi… Akcjonariusze liczą krociowe zyski

HalfPrice otwiera się w Budapeszcie, Wiedniu i Pradze, eobuwie i Modivo w Czechach, sklep ccc.eu zadebiutował w Rosji, a teraz gigant nawiązał współpracę z Allegro.

24.08.2021
15:02
CCC wszędzie pełno. Wskoczyło na Allegro, do Rosji, Wiednia, Pragi… Akcjonariusze liczą krociowe zyski
REKLAMA

Do Strefy Marek Allegro dołączyło właśnie Sprandi. Pojawieniu się brandu z portfolio CCC na największej polskiej platformie e-commerce'owej towarzyszy kampania „Back to school”, a w ofercie znajdziemy buty, odzież i akcesoria dla dzieci, kobiet i mężczyzn.

REKLAMA

W Strefie Marek Allegro klienci znajdą pełną ofertę, która jest dostępna na stronie ccc.eu – zapewnia Piotr Zemło, Co-Head eCommerce CCC.

Sprandi stała się jedną z ponad 200 marek obecnych na Allegro. Jeśli ktoś się dziwi, w jakim celu tam się pojawiła, to taka garść danych. Kategorię Moda na Allegro odwiedza ok. 1000 klientów na minutę, a w tym czasie sprzedaje się ok. 120 przedmiotów.

Fani Sprandi będą mogli oczywiście korzystać także z takich udogodnień, jak darmowe dostawy i zwroty dzięki programowi Smart! – zapewnia Celestyna Lendo-Zachariasz, dyrektor segmentu moda w Allegro.

Sukces Halfprice. Do końca roku 60 sklepów w Europie

O markach należących do CCC coraz głośniej robi się w Europie. Dosłownie trzy miesiące po zakończonym sukcesem debiucie sieci HalfPrice w Polsce spółka zdążyła otworzyć już sklepy w Budapeszcie i Wiedniu.

Zależy nam, aby nasze salony znajdowały się w kultowych i prestiżowych lokalizacjach. Dlatego pierwszy sklep HalfPrice w Austrii pojawił się przy Mariahilfer Strasse. Liczymy na to, że marka spotka się z dużym zainteresowaniem i sympatią wszystkich, którzy przy słynnej MaHü szukają okazji zakupowych – powiedziała Malwina Winter, wiceprezes HalfPrice ds. zakupów.

W Austrii w najbliższym czasie powstaną jeszcze dwa sklepy, ale zanim to nastąpi Halfprice zadebiutuje w Pradze, gdzie dosłownie trzy tygodnie wcześniej otwarto stacjonarny punkt eobuwia i Modivo, co opisywał w Bizblog.pl Adam Sieńko.

Off-price'owy Halfprice sprzedaje odzież, obuwie, akcesoria, kosmetyki, zabawki oraz wyposażenie i dodatki do domu znanych marek w okazyjnych cenach. W Polsce działają 22 sklepy, które odwiedziło do tej pory ponad 2 mln osób. W sierpniu sieć zadebiutowała na Węgrzech, a we wrześniu pojawi się także w Czechach. Do końca roku w Polsce i Europie powstanie ok. 60 sklepów pod szyldem HalfPrice.

ccc.eu dla Rosjan

CCC prowadzi działalność na rynku rosyjskim od 2016 r., ale do niedawna klienci korzystali z oferty spółki w 40 sklepach stacjonarnych oraz na platformach internetowych Wildberries i Ozon. Teraz spółka uruchomiła w Rosji sklep internetowy russia.ccc.eu.

W pierwszym półroczu Rosja znalazła się w TOP 6 największych rynków zagranicznych Grupy CCC (…). O potencjale tego regionu świadczą prognozy dotyczące jego wzrostu. Szacuje się, że w 2025 roku liczba klientów e-commerce w segmencie mody w Rosji przekroczy 125 mln osób – wyjaśnia Anna Motysko, Dyrektor Generalny CCC w Rosji.

Dzięki russia.ccc.eu Rosjanie zyskali dostęp do ponad 40 tys. produktów 20 marek, w tym własnych (Lasocki, Gino Rossi, Jenny Fairy, Sprandi oraz DeeZee).

Tylko w tym roku nasz sklep internetowy zadebiutował na Ukrainie, w Słowenii, Bułgarii, a już wkrótce dostępny będzie także w Grecji i Chorwacji – wylicza Jakub Jasiński, dyrektor ds. rozwoju omnichannel w Grupie CCC.

REKLAMA

Odkąd w 2019 r. zadebiutował w Polsce ccc.eu pojawił się w dziewięciu kolejnych krajach. W sumie wszystkie marki należące do CCC obecne są na 29 rynkach. Trudno się dziwić, że przy tym rozmachu akcje spółki na GPW zyskały na wartości ponad 100 proc.

 class="wp-image-1518241"
Źródło: Stooq.pl
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA