REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Co tam Solorz, co tam Brzoska… W eobuwie zainwestuje gigant stojący za sukcesami Ubera i TikToka

500 mln zł – tyle zainwestuje w eobuwie Softbank. Japoński gigant dołączy do kontrolowanego przez Zygmunta Solorza Cyfrowego Polsatu i spółki Rafała Brzoski, którzy wcześniej wyłożyli w sumie miliard złotych.

03.07.2021
16:06
Co tam Solorz, co tam  Brzoska… W eobuwie zainwestuje gigant stojący za sukcesami Ubera i TikToka
REKLAMA

Grupa CCC popisała umowę z SoftBank Vision Fund 2 w ramach której zainwestuje on kwotę 500 mln PLN w eobuwie.pl S.A.

– podała spółka w nocy z piątku na sobotę.
REKLAMA
 class="wp-image-1473796"
Ostatnie pięć sesji w wykonaniu CCC. Źródło: Stooq.pl

SoftBank obejmie obligacje zamienne, które w momencie debiutu giełdowego eobuwia zostaną przekonwertowane na akcje. Wejście platformy biznesowej planowane jest w ciągu 12-24 miesięcy. W ramach współpracy do Rady Nadzorczej eobuwie.pl dołączy Karol Niewiadomski, dyrektor inwestycyjny w SoftBank Investment Advisers.

CCC wzmacnia eobuwie przed IPO

CCC informuje, że pieniądze pójdą na rozwój i ekspansję zagraniczną.

Transakcja zapewni właściwy poziom finansowania biznesplanu eobuwie.pl, pozwalającego na przyśpieszenie ekspansji i wzmocnienie fundamentów spółki

– czytamy w komunikacie przesłanym do Bizblog.pl.

CCC wyjaśniło, że zaangażowanie Softbank w eobuwie to element komunikowanego kilka miesięcy wcześniej wzmocnienia struktury właścicielskiej.

Pierwszym krokiem do przebudowy akcjonariatu poprzedzającego IPO było objęcie po 10-proc. akcji eobuwia przez Cyfrowy Polsat S.A. i kontrolowaną przez Rafała Brzoskę spółki A&R Investments Limited. Za 20 proc. akcji CCC zainkasowało w sumie miliard złotych.

eobuwie jak Uber i TikTok?

REKLAMA

SoftBank Vision Fund 2 to fundusz wyspecjalizowany w inwestycjach w platformy e-commercem, należący do SoftBank Group , międzynarodowego giganta z siedzibą w Japonii, inwestującego od lat w spółki technologiczne, energetyczne i finansowe.

Pierwsza wersja Vision Fund stała między innymi za sukcesami Ubera czy ByteDance, chińskiego właściciela TikToka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA