REKLAMA
  1. bizblog
  2. Społeczeństwo

Bolt wie, co to znaczy wolność. Firma przekaże Ukrainie 5 mln euro

Rosyjska agresja na Ukrainę połączyła ludzi dobrej woli na całym świecie. Zarówno osoby prywatne, jak i wielkie koncerny starają się pomóc Ukraińcom. Dołączył do nich Bolt, który nie tylko przekazuje 5 mln euro Ukrainie, ale też zamyka działalność na Białorusi.

09.03.2022
18:34
Bolt wie, co to znaczy wolność. Firma przekaże Ukrainie 5 mln euro
REKLAMA

Szok wywołany przez Władimira Putina i agresję jego armii na Ukrainę nie trwały długo. W krajach wolnego świata szybko pojawiła się wściekłość. Zbrodnicza kampania armii rosyjskiej spowodowała falę sankcji i bojkotów rosyjskich produktów. Od ropy po wódkę.

REKLAMA

Do wszystkich, którzy mają dość tyranii putinowskiej Rosji i chcą pomóc Ukraińcom, dołączyła firma Bolt. Firma ogłosiła, że popiera Ukrainę i w ziązku z tym planuje podjąć trzy „wielkie kroki”:

  • Przekazanie 5 proc. wszystkich europejskich zamówień Bolt w ciągu najbliższych dwóch tygodni na wsparcie narodu ukraińskiego.
  • Usunięcie rosyjskich produktów z Bolt Market.
  • Zamknięcie działalności gospodarczej na Białorusi. Będzie nas to kosztować miliony. Ale wolność jest warta więcej - podała firma.

Pochodząc z Estonii aż za dobrze znamy wartość wolności. Nasi rodzice i dziadkowie czekali na koniec okupacji przez 48 długich lat. Europa nie może ponownie popełnić tego samego błędu”

- powiedział prezes Bolta Markus Villig.

Aby wesprzeć obywateli Ukrainy, Bolt przekaże 5 proc. z każdego zamówienia w Europie organizacjom pozarządowym (NGO) . 

Darowizna będzie pochodzić bezpośrednio od firmy Bolt. Nie wpłynie to na ceny zamówień ani zarobki kierowców i kurierów. Jednak każda przejażdżka Bolt i dostawa Bolt Food będą miały wpływ na całkowitą kwotę. 

Warto tu dodać, że wśród organizacji, które zostały wsparte są także te Polski między innymi Polski Czerwony Krzyż czy Polska Akcja Humanitarna.

Bolt informuje także, że firmy zainteresowane pomaganiem nam w zapewnieniu wsparcia lub organizacje pozarządowe potrzebujące pomocy, mogą kontaktować się z firmą pod adresem mailowym aid-ukraine@bolt.eu.

Bolt dodaje, że dokłada wszelkich starań, aby jego usługi na Ukrainie nadal działały, pomagając ludziom w przemieszczaniu się w tych trudnych czasach. 

REKLAMA

W zeszłym tygodniu obniżyliśmy prowizję za wszystkie nasze usługi na Ukrainie do zera. Zachęciliśmy naszych kierowców w Polsce i na Słowacji do przyjmowania przejazdów przez granicę ukraińską w celu przewiezienia osób do bezpiecznych miejsc docelowych

- informuje Bolt.

Założona przez Markusa Villiga w 2013 roku firma Bolt ma ponad 75 milionów klientów w ponad 45 krajach. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA